BenQ Zowie XL2546 vs ASUS VG258qm

an3m0n

Kilopat
Yer
Adana/Seyhan
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
FPS oyuncusuyum, hikaye tabanlı oyunları nadir oynarım. En çok oynadığım hatta tek oynadığım oyun Steam PUBG. Benim için önemli olan düşmanları önce fark etmek. Şu an 75 Hz TN panele sahip bir monitör kullanıyorum. TN paneli seçme sebebim IPS'in çok fazla dert üretmeseydi. Şimdiye kadar hiç IPS panel kullanmadım ama her modelin kendine göre bir problemi vardı. Fakat TN panellerde bu şikayet oranı çok düşük. Başlıkta da belirttiğim gibi 2 monitör arasında gidip geliyorum. ROG STRIX RX 580 top 8 GB ekran kartına sahibim. Biliyorum oyunlarda 240 FPS ve üstünü göremesem de bu monitörü geleceğe yatırım amaçlı alacağım. Siz olsanız hangi modeli seçerdiniz? Yine de başka monitör tavsiye etmek isteyen varsa edebilir. Bütçe 7000 TL.

Rekabetçi FPS oyunları oynuyorsan ağırlıkla Zowie'yi tercih et bildiğim kadarıyla e-spor ödülüne sahip bir monitör.

Rekabetçi FPS oyunları oynuyorsan ağırlıkla Zowie'yi tercih et bildiğim kadarıyla e-spor ödülüne sahip bir monitör.
Turnuvalarda hep Zowie monitör kullanılıyor. Bu benim için büyük bir artı ama fiyat olarak ASUS'tan ortalama 2000 TL daha pahalı.

Turnuvalarda hep Zowie monitör kullanılıyor. Bu benim için büyük bir artı ama fiyat olarak ASUS'tan ortalama 2000 TL daha pahalı.

Yani ben olsam ASUS'u alırdım orası ayrı aradaki farka değeceğini sanmıyorum. Ips panel iyidir şuana kadar hiç sorunla karşılaşmadım.

Son düzenleme:
Her ne kadar çoğu esporcu da XL2546 görsem de ben tercihimi VG258QM'den yana kullanırdım. Bariz bir fiyat farkı var. Farklı bir şey düşünür müsün bilmiyorum ama Alienware AW2521HF dikkatimi çeken bir monitör. Geçenlerde 4000 TL idi.

Hocam eğer e-sporcu değilseniz IPS panel tercih edin.
Benq kullanmadım yorum yapamam ama başka markalarda TN panel kullandım. Gerçekten çok kötü renklere sahip ama bunu IPS panel kullanmaya başlayınca anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı