Benzinde rölanti 2000 devir olması

Splintles

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz
Intel Core i5-6500 Skylake 3.2 GHz 6MB Cache LGA 1151
MSI Nvidia GeForce GTX 970 OC 4GB 256Bit
Kingston Hyperx Fury 3D 120 GB | 500MB/s - 500MB/s
WD 3.5" 2 TB Sata III 6Gbit/s 7200 RPM
Kingston Hyperx Savage 8GB 2133 MHz DDR4 Ram
Corsair Vengeance 8GB 2400 MHz DDR4
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar UNO 70s sahibiyim uzun süredir LPG ile kullanıyordum fiyatlardan dolayı benzine geçerek kullanmak istedim fakat rölantide 2000 devir olmasını anlamadım sorun nedir? Normal LPG'de iken sorun yok 1000 devir civarında oluyor. Ayar mı yaptırmak lazım yoksa bir arıza mıdır normal midir?

Karbüratörlü ise benzin ve LPG rölanti ayarı farklı. Tekrar ayar yapılması gerekir. İkisi için de yaptırın. Kolay bir işlem. 70S ise zaten karbüratörlü olması gerekir.

Karbüratörlü ise benzin ve LPG rölanti ayarı farklı. Tekrar ayar yapılması gerekir. İkisi için de yaptırın. Kolay bir işlem. 70S ise zaten karbüratörlü olması gerekir.
Evet karbüratörlü teşekkürler. İkisi için ayar yapıldığında tekrar LPG/Benzin geçişinde ikisinde de problem olmayacaktır o zaman değil mi?

Evet karbüratörlü teşekkürler. İkisi için ayar yapıldığında tekrar LPG/Benzin geçişinde ikisinde de problem olmayacaktır o zaman değil mi?
Aynen öyle hocam. LPG için gaz kulesi üzerinden de ayar yapılır. Benzin için ise karbüratör üzerinden yapılır. Bunu iyi ayarlamak gerekir.

Arkadaşlar dediğiniz gibi karbüratör ayarını yaptırdım devirde hiç problem yoktu 120 KM yol yaptım fakat 2 gün bekledikten sonra benzinde çalışmadı araba. 2 kere marş yaptım ama olmadı LPG'ye geçince çalıştı. Bunun sebebi ne olabilir?

Karbüratöre bakım yaptırın derim. Benzin otomatiği de sıkıntı yapmış olabilir. Baktırın derim.

Arkadaşlar dediğiniz gibi karbüratör ayarını yaptırdım devirde hiç problem yoktu 120 KM yol yaptım fakat 2 gün bekledikten sonra benzinde çalışmadı araba. 2 kere marş yaptım ama olmadı LPG'ye geçince çalıştı. Bunun sebebi ne olabilir?
Benzin pompasından kaynaklıdır büyük ihtimal. Benzin + lpg ile çalışan araçları belli aralıklarla benzinle de kullanmak gerekiyor. İşleyen demir parıldar hesabı. Eğer çalışırken benzinle çalışıyorsa az benzin koyduğunuz için de yanmış olabilir.

Geri
Yukarı