Benzine gelen son zamlardan sonra arabanızı kullanıyor musunuz?

Arabamızın deposu son zamlardan sonra 1.600 TL'ye doluyor ama mecburen biniyoruz.
Mecburen binersen, soyguncularda mecburen seni soyarlar. Biz niye mecburen binmiyoruz? hastan yoksa paşa paşa yürüyeceksin, toplu taşımaya bineceksin, bisiklete bineceksin. Tepkini koyacaksın.
1.600 lira çok fazlaymış hocam, sabır diliyorum size😶

Arabamızın deposu son zamlardan sonra 1.600 TL'ye doluyor ama mecburen biniyoruz.
Mecburen binersen, soyguncularda mecburen seni soyarlar. Biz niye mecburen binmiyoruz? Hastan yoksa paşa paşa yürüyeceksin, toplu taşımaya bineceksin, bisiklete bineceksin. Tepkini koyacaksın.

Gerçekten haklısın ama bisiklete binelim desek yol yok. Toplu taşımaya binelim desen imkanı yok, o kalabalık ve sıkışık toplu taşımalara binemiyoruz, rahatsız oluyorum. Yürümek ise gerçekten çok imkansız. 20-30km nasıl yürüyelim? Arabayı kullanmaktan başka çare yok. Aç klimayı, sevdiğin bir şarkıyı seç ve çal, yanına da termosundan yudumladığın güzel bir kahve. Bu keyif başka nerede var 😀. Bizi soymalarına izin veriyoruz mecbur.

Eşimi de işe bıraktığımdan mecburen kullanıyoruz, aylık 2 depo kullanıyorum. Deponun 45 litre olduğunu göz önünde bulundurarak (90*mazot fiyatı) diyerek yavaşça uzaklaşıyorum...

Şahsen 2 haftada bir köye giderdim. 2-3 ay önce git gel 150TL masrafım olurdu. Şimdilerde 250-300 arası (sürekli zam geldiğinden neti hesaplayamıyorum) masraf oluyor ayda bir gitmeye karar verdik.

3,5 yıl oldu arabayı alalı yılda bir defa depo fuller, gerisini gazda binerdim, arada bir benzine alırdım. Şimdilerde çeyrek depo geziyor araba. 200TL çeyrek depo. Ben arabayı aldığımda 160 TL'ye boş depo fulleniyordu.

Gerçekten haklısın ama bisiklete binelim desek yol yok. Toplu taşımaya binelim desen imkanı yok, o kalabalık ve sıkışık toplu taşımalara binemiyoruz, rahatsız oluyorum. Yürümek ise gerçekten çok imkansız. 20-30km nasıl yürüyelim? Arabayı kullanmaktan başka çare yok. Aç klimayı, sevdiğin bir şarkıyı seç ve çal, yanına da termosundan yudumladığın güzel bir kahve. Bu keyif başka nerede var 😀. Bizi soymalarına izin veriyoruz mecbur.
Senin gibi toplumsal adaleti sağlayamayan, toplu taşımaya binse ölecek zanneden umursamazlar yüzünden bu haldeyiz. Korkma toplu taşımada sıkışıp ölmezsin. Kahvemi yudumlarken diyor bir de. Trafikte bir şey yiyip içilmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanıyoruz yapacak bir şey yok işe gidiyoruz.

Senin gibi toplumsal adaleti sağlayamayan, kıçını toplu taşımaya koysa ölecek zanneden umursamazlar yüzünden bu haldeyiz. Korkma toplu taşımada sıkışıp ölmezsin. Biraz erkek ol. Kahvemi yudumlarken diyor bir de, trafikte bir şey yiyip içilmez. Zekanı her yerden belli ediyorsun.
Kimse sana millete erkeklik öğret demedi. Zaten kimse senden erkeklik öğrenecek kadar düşmedi, kendi kendine havalara girme.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı