Berat Albayrak "ekonomimize güven artıyor" dedi

Makaleler
151
Yer
Çengelköy
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524428124
650x344-hazine-ve-maliye-bakani-berat-albayrak-duyurdu-ekimde-928-degerine-yukseldi-1603871367...jpg

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomik güven endeksi verilerini değerlendirdi. Bakan Albayrak, "Farklı siyasi saiklerle bir olup battık, bittik yaygarasıyla algı oluşturmaya çalışanlara inat, ekonomimize güven artıyor. Ekonomik Güven Endeksi eylülde 88,5 iken ekimde %4,8 oranında artarak 92,8 değerine yükseldi." dedi.

TÜİK açıklama yaptı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan açıklamaya göre, ekonomik güven endeksi Eylül ayında 88,5 iken, Ekim ayında %4,8 oranında artarak 92,8 değerine yükseldi.

0x0-hazine-ve-maliye-bakani-berat-albayrak-duyurdu-ekimde-928-degerine-yukseldi-1603870748323.jpg

Kaynak: A Para

Sabah büyük bir kesim tarafından güvenilirliğini çoktan yitirmiş bir gazete. Maalesef aynı şekilde TUİK de öyle.

Anonim bir söz vardır; "bir yalan söyleyebilmek için, on doğru söylemek gerekir" diye.

Güven zor kazanılır, kolay kaybedilir.

Güven endeksi hesaplama yöntemi değiştirildi. Haberiniz var mı? Aynı anda da "çok tesadüfik bir şekilde" endekste artış yaşandı.
Bir de bir şey merak ettim. İçimizden, hangimize TÜİK'in ekonomiye güvenimizi kaç kere sormuşluğu oldu? Ha? Duyamadım? :D

2017 yılını düşünelim bir birey hayatı boyunca çalışıp bir araba almaya çalışıyordu, şu an ise 2020'deyiz hayatı boyunca çalışıp ancak bir Şahin araç (Doğan görünümlü:)) alabiliyor. Yakında araba alamayıp evde ki bilgisayarından herkes asetto Corsa oynayıp yeni kasa araçlarını orada test etmeye başlayacak :')

Açmayın şöyle konuları artık. Kaynak A Para.

Ben devletimizin verdiği her rakama güveniyorum(!)
Not: Şimdi gördüm Onur. Bunu sana yazmıyorum ama dikkatimi çekti.

Üzerinde parti logosu olan bir ürünün verilmesi, devletin dağıttığı anlamına gelmez. Parti demek devlet demek değildir. Hele ki bir parti bu ülkenin sahibi hiç değildir.

Doğrusu;
Ben AKP'nin verdiği her rakama güveniyorum!

Hatta söylediklerini önce bile yapıyorlar. Bakınız; 2023 hedefi Dolar kuru 8 TL. Ama gel gör ki yıl 2020, Dolar kuru 8.30. Hizmet diye buna derim!

Sevgiler.

Son düzenleme:
Kaptancım, TÜİK bir parti kurumu değildir devlet kurumudur. O çay ise sadece işin şakası. Tavrına bakılırsa herhalde konuyu inanarak açtığımı düşünen Sosyal'deki tek kişi sensin. :)

Bu arada bilmeyenler için ufak bir bilgilendirme olsun, güven endeksi 100 üzerinden değil 200 üzerinden hesaplanır.

Geri
Yukarı