Berberlerin saçımıza sıktıkları sprey zararlı mı?

Tarih Delisi

Centipat
Yer
Kayseri/Talas
Daha fazla  
Merhaba. Saçım kabarık olduğu için daha şekilli olmasını istiyorum. Jöle kullandım ama düzgün bir şekil almadı. Ben de berberlerin kullandığı, saçımızın rahat taranması için sıktıkları spreyi kullanmak istiyorum. Bu spreylerin saça zararı var mı ve önerirseniz hangi spreyi önerirsiniz?

Kimyasal olduğu için zararı olabilir ama minimuma indirmek için kaliteli ürünler kullanabilirsiniz. Berberlerin çoğu sadece berberlere satılan ürünleri kullanıyor bu yüzden bulmanız zor olabilir.

Saç spreyi deniyor onlara. Morfose sprey kullanıyorlar muhtemelen.

Parlak bir de mat seçenekleri var onların. Çok sıkmayıp Saçın üstünde kalıp, sadece tutacak şekilde sıkarsan haftada 3-4 defa sorun olmaz. Fakat saç dibini kapatacak şekilde çok sıkarsan ileriye dönük çok zararlı.

Özel etkinliklere giderken, ya da bir arkadaşınla buluşacaksan kullanmanda zararı yok. Çoğu yerde bulunur, berberler kendileri de satarlar.

1675155557308.png

Saç spreyi deniyor onlara. Morfose sprey kullanıyorlar muhtemelen.

Parlak bir de mat seçenekleri var onların. Çok sıkmayıp saçın üstünde kalıp, sadece tutacak şekilde sıkarsan haftada 3-4 defa sorun olmaz. Fakat saç dibini kapatacak şekilde çok sıkarsan ileriye dönük çok zararlı.

Özel etkinliklere giderken, ya da bir arkadaşınla buluşacaksan kullanmanda zararı yok. Çoğu yerde bulunur, berberler kendileri de satarlar.

Her sabah kalktığımda sıksam sorun olur mu yoksa 2,3 günde bir mi kullanmalıyım?

Saçım normalde de sert ama banyodan çıktıktan sonra çok sert ve kabarık oluyor. Banyodan çıktıktan sonra kullansam sorun olur mu?

Her sabah kullanacaksan;

Saça yakın değil, biraz uzaktan sıkın ki derinize kadar inmesin, deriyi tıkar, saç dökülmesi yapar. Çok sıkma, biraz tutmasını sağla yeter. Bütün saçı kaplamana gerek yok.

Ayrıca genelde yumuşak, seyrek saçlı insanlar kullanır spreyi, duştan sonra tutsun diye. Seninki sertmiş, şekli tutmuyor mu?

Her sabah kullanacaksan;

Saça yakın değil, biraz uzaktan sıkın ki derinize kadar inmesin, deriyi tıkar, saç dökülmesi yapar. Çok sıkma, biraz tutmasını sağla yeter. Bütün saçı kaplamana gerek yok.

Ayrıca genelde yumuşak, seyrek saçlı insanlar kullanır spreyi, duştan sonra tutsun diye. Seninki sertmiş, şekli tutmuyor mu?

Ben jöle kullandım şekli tutmadığı için spreyi denemek istiyorum, şu ana kadar sprey kullanmadım. Sabah kalktığımda ve banyodan çıktıktan sonra saçım çok şekilsiz oluyor. Sırf bu yüzden banyo yapmayı sevmiyorum.

Her sabah kullanacaksan;

Saçım kıvırcık. Bugün berbere saçımın kabarmaması için ne yapabileceğimi sordum. Kıvırcık saçlı olduğun için saçını kalın dişli tarak ile tara dedi. Ve keratin, spreyden daha sağlıklı dedi. Berberin dedikleri doğru mu?

Kıvırcık saç hakkında bilgim yok. Benim saçım yumuşak ve zamanında saç spreyini çok kullandığım için biliyorum.

Her sabah saç dibine gelmeyecek şekilde, duştan çıkınca saçını tutsun diye biraz sıkarsın gün boyu tutar zaten.

Kıvırcık saç hakkında bilgim yok. Benim saçım yumuşak ve zamanında saç spreyini çok kullandığım için biliyorum.

Her sabah saç dibine gelmeyecek şekilde, duştan çıkınca saçını tutsun diye biraz sıkarsın gün boyu tutar zaten.

Anladım teşekkürler, siz yukarıda attığınız görseldeki spreyi mi öneriyorsunuz? Ve keratin hakkında bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı