Beş para etmez esnaf kitlesi

Babam iPhone 11 için hayalet film çektirmiş. Çekilen film 200 lira, ama çift katman diye hologramlı gibi bulanık gösteriyor, sözde. Adamın yanına gittim konuştum yok olmadı, başka bir yere sordum "abi buna bakar mısın böyle böyle" diye. Adama bana bunun dandik olduğunu ve o yüzden böyle olduğunu söyledi. Haklı da.

Ayrıca abimdeki XS Max'de de hayalet vardı ama o böyle değildi. Akrabanın Turkcell bayisinde yaptırmıştı. Gayet de cam gibiydi. Esnaflara para kazandırmayın, kazandırtmayın. PS satanlar da aynı şey bilgisayarcılar da arabaya rektefiye yapan motorcular da.

Ergül Mobilya'da çalışan akraba bana Yahudi olan İsrail'li insanların malın parasını anında kuruşuna kadar verdiğini söyledi. Ben Müslüman değilim ama bu tip Türk esnaflarının malı kazıklayıp daha sonrasında camiye gitmesi ne kadar trajikomik :)
Bakkallara bir şey yaptırmayın. Aynısı bilgisayarcılar için de geçerli. Driver Booster ile sürücü basıyorlar. İnternetten videosunu izleyin kendiniz yapın.

Lafa gelince en onurlu gururlu haysiyetli şerefli millet biziz de icraate gelince eleştirdiğimiz elin Ermeni'si İsrail'lisi çalım manyağı yapar bizi. 25 kuruş vermemek için takla atan dolmuş şoförlerinden tut telefonculara kadar herkes ahlaki bir çöküş içinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Babam iPhone 11 için hayalet film çektirmiş. Çekilen film 200 lira, ama çift katman diye hologramlı gibi bulanık gösteriyor, sözde. Adamın yanına gittim konuştum yok olmadı, başka bir yere sordum "abi buna bakar mısın böyle böyle" diye. Adama bana bunun dandik olduğunu ve o yüzden böyle olduğunu söyledi. Haklı da.

Ayrıca abimdeki XS Max'de de hayalet vardı ama o böyle değildi. Akrabanın Turkcell bayisinde yaptırmıştı. Gayet de cam gibiydi. Esnaflara para kazandırmayın, kazandırtmayın. PS satanlar da aynı şey bilgisayarcılar da arabaya rektefiye yapan motorcular da.

Ergül Mobilya'da çalışan akraba bana Yahudi olan İsrail'li insanların malın parasını anında kuruşuna kadar verdiğini söyledi. Ben Müslüman değilim ama bu tip Türk esnaflarının malı kazıklayıp daha sonrasında camiye gitmesi ne kadar trajikomik :)
Ben olsam bütün mecralara yazarım. Şikayetcomdan bilmem ne kadar forum varsa. Hatta googleda bile yazabiliyorsun. Bak bakalım okuyanlar oldukça müşterisi düşer:)

Ben olsam bütün mecralara yazarım. Şikayetcomdan bilmem ne kadar forum varsa. Hatta googleda bile yazabiliyorsun. Bak bakalım okuyanlar oldukça müşterisi düşer:)
Ana caddede yol üstünde bi dükkan. Google Maps'de bile yeri yok. Ya da bilerek kayıt yaptırmamış.

Ana caddede yol üstünde bi dükkan. Google Maps'de bile yeri yok. Ya da bilerek kayıt yaptırmamış.
Gençliğini küçücük dükkanda kılıf ve ekran koruyucu satarak geçirecek. Zengin veya resmi olma ihtimali bile yok. Aylık 20K'dan az para kazanıyordur bu. Açıkcası uğraşmaya değmez. Konuyu açma sebebim esnaf tabelası olan kişilere yani esnaflardan olabildiğince uzak durmanız.

Her esnaf aynı değil ama çoğu böyle. Senin baban gidip kazıklandıysa tüm suç neden bütün esnafların oluyor?

İşini iyi yapan yükseliyor zaten, kurumsallaşmaya doğru yürüyor. Babanı kazıklayanlar gibileri ise olduğu yerde sayıyorlar. 200 TL'yi para niyetine sayıp olduğu yerde otlamaya devam ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı