Beslediğim kediyi nasıl sahiplenirim?

Oasiss

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sokakta beslediğim ve bize çok alışık bir kedi var, fakat nasıl sahiplenirim ve ebeveynlerimi nasıl ikna ederim bilemiyorum. Kendileri tekir, normal bir sokak kedisi ama çok tüy döküyor ve sahiplenememizin sebeplerden biri bu. Diğeri bu kedi köyde yaşıyor ve biz okul zamanı hafta sonları dışında şehre gidiyoruz ve şehirdeki evimizde bahçe yok, kediyi sahiplenirsek eve alışabilir mi bilmiyorum. Bu iki konuya çözüm önerisi verebilir misiniz?

Arkadaşlar, sokakta beslediğim ve bize çok alışık bir kedi var, fakat nasıl sahiplenirim ve ebeveynlerimi nasıl ikna ederim bilemiyorum. Kendileri tekir, normal bir sokak kedisi ama çok tüy döküyor ve sahiplenememizin sebeplerden biri bu. Diğeri bu kedi köyde yaşıyor ve biz okul zamanı hafta sonları dışında şehre gidiyoruz ve şehirdeki evimizde bahçe yok, kediyi sahiplenirsek eve alışabilir mi bilmiyorum. Bu iki konuya çözüm önerisi verebilir misiniz?

Bende aynı şekilde bir kedim var. Dışardaydı, ilk önce veterinere götürün. Aşılarını yapsınlar. Sonradan yaşına göre Yaş/Kuru mama verin. Oyunlar öğretmek isterseniz ödül maması alabilirsiniz.

Kedi evine alışır. Benimde vardı aldık evde yaşıyor şuan.

Arkadaşlar, sokakta beslediğim ve bize çok alışık bir kedi var, fakat nasıl sahiplenirim ve ebeveynlerimi nasıl ikna ederim bilemiyorum. Kendileri tekir, normal bir sokak kedisi ama çok tüy döküyor ve sahiplenemememizin sebeplerden biri bu. Diğeri bu kedi köyde yaşıyor ve biz okul zamanı hafta sonları dışında şehre gidiyoruz ve şehirdeki evimizde bahçe yok, kediyi sahiplenirsek eve alışabilir mi bilmiyorum. Bu iki konuya çözüm önerisi verebilir misiniz?
Eve alışır, tüy dökümü de azaltılabilir ancak uzun süreli evde olmayacaksanız bir zaman sonra sorun çıkar. 3 güne kadar mecburiyet varsa kediler evde tek bırakılabilir ama bu sürekli hale gelecekse durum zorlaşır. Bir de sahipleneceğiniz kedi sokaktan aldığınız bir kedi olacağı için evde uzun süreli tek kalmak ona extra stres kaynağı olur.

Geri
Yukarı