Beslediğiniz evcil hayvanlar neler?

C.A.R.T.E.L

Kilopat
Yer
belcika
Daha fazla  
Meslek
malunen emekli
Arkadaşlar bu benim kasabada ki köpeğim Lokum.Kendisi akıllı, şımarık, tembel, kıskanç, menfaatçi ve bir okadar geziyentidir :) Kasabanın maskotu resmen benden ünlüdür kendisi, onun yanından geçen gencler bile araçlarını durdurup severler zaten oda kendini sevdirtmek için elinden geleni yapar. Her gün benimle markete gelir ve günlük haracını alır almazsa eve gelinceye kadar ortalığı yıkar :) Evimin hemen önünde yapılan geçe kınalarında kendisi kaybolur çünkü havai fişekten ödü kopar :D Birde suyu çok seviyor heleki yazın banyo yapmayı ve en ufak terslemede küsüyor günlerce insana soğuk davranıyor veriğim hiç birşeyi yemiyor. İşte benim evcil hayvan böyle ya sizlerin evcil hayvanları ve özellikleri nelerdir diye merak ettim.

Dosya Ekleri

• lokum.jpg
    lokum.jpg
    343,7 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
Bir kedi, bir de küçük kardeş :) Kedi bu temmuzda 3. yaşına basacak, kardeş 11 yaşında.
20200211_072722.jpg

Benimde kasabadaki evimin bahcesi yuksek duvarlarla çevrili ve her yıl bir kedi gelip yavruluyor :D Ben de her yıl 4-5 ay onlara bakıp büyütürüm. Bunlar da geçen yılki yavrular.
Benimde kasabadaki evimin bahcesi yuksek duvarlarla çevrili ve her yıl bir kedi gelip yavruluyor :D Ben de her yıl 4-5 ay onlara bakıp büyütürüm. Bunlar da geçen yılki yavrular.

Dosya Ekleri

• yavru.jpg
    yavru.jpg
    115,5 KB · Görüntüleme: 61
İsmi Berberis. "British Silver Shaded" cinsi erkek, 2 yaşında. Çok tüy döküyor. Ben sahiplenmeden önceki sahibinde 3-4 aylık iken 2. kattan düşünce bir gözünü kaybetmiş. İskelet sistemi hasar görmüş. Günlük bakımları yüzünden sahibi sorumluluk üstlenmemiş ve veterinere bırakmış. Oradan aldım, yaklaşık 6 ay kediye dokunmadım. İskelet sistemi iyi olması için tavsiye etmediler. Şu an iyi çok şükür, yürümesinde koşmasında oynamasında herhangi bir sıkıntısı yok 🙂. Maşallahı var o kadar konuşkan ki.. Yanımda bir arkadaştan öte birisi olduğunu hissettiriyor. Canım benim. 🌹

WhatsApp Image 2020-04-10 at 13.14.32.jpeg

5 yaşında dişi kedim var ve geçen ay doğurduğu 4 tane yavrusu.
1 tane 1 yaşında tavşanım var, dışarıda da köpeklere bakıyorum.
Benim 3 yaşındaki kedim 3. doğumunu 5 gün önce yaptı, 3 tane sapasağlam yavru dünyaya geldi, şimdi ise ilk doğurduğu kedi ile 2. doğurduğu kedi doğum yapacak ve eğer bir sıkıntı çıkmazsa 1 hafta içerisinde toplamda 9 tane kedi doğmuş olacak.

Geri
Yukarı