Beslenme düzenim nasıl?

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Son 1 haftadır bir beslenme düzeni oturtmaya çalışıyorum. Aşağıda yazdıklarım evde yapılan yemeklerin yanı sıra tükettiğim besinler. Eklemem veya çıkarmam gereken bir şey varsa yazabilirsiniz.

Sabah uyanınca;
1 su bardağı yulaf (Sabah çıkan yemek güzelse bunu öğlene erteliyorum)
4 çay kaşığı granül kahve
3 yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi
Ev yemeği

Spordan önce (GYM = Salı, Cuma, Pazar. Evde vücut ağırlığı ile antrenman = Çarşamba);
1 adet Beypazarı maden suyu
Biraz tuz
Yarım limon
4 çay kaşığı granül kahve

Her akşam yemeğinden sonra veya spordan sonra direkt;
5 adet haşlanmış yumurta (sarısı dahil)
2 adet salatalık
2 adet yeşil biber
1 yaprak marul
Yarım demet maydanoz
1 su bardağı yulaf
5 gram Kreatin (Mysupplement)

Gün içinde zamana bakmadan tükettiklerim;
1 veya 2 adet meyve (genelde elma olur ama mevsime göre değişebiliyor)
3 litre su
1 avuç kuruyemiş (Genelde fıstık olur)
1 yemek kaşığı zeytinyağı
Haftada 1 veya 2 kez olmak şartıyla Derya tonbalığı
150 gram lor peyniri (daha oturtamadım, tadı rezalet olduğu için yiyemiyorum)

Bu listeye yeşil mercimek, pilav vesaire eklemeye çalışacağım ama şimdilik bunları tüketmeye çalışıyorum. Eklememi önerdiğiniz bir şeyler var mı?
Yaş = 15,
Boy = 177,
Kilo = 56.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabah uyandığınızda protein olarak ne tüketiyorsunuz? Bence oraya en az 2 yumurta ekleyin. Lor Peynirini de ben genelde yediğim dönemde hep yatmadan önce yerdim. Bir de ben de yıllarca çokça kullandım fakat granül kahvenin pek de iyi olmadığını söylüyorlar, kafein oranı sanırım çok düşükmüş birde kırıntılardan birleştiriliyor falan deniliyor.

Son 1 haftadır bir beslenme düzeni oturtmaya çalışıyorum. Aşağıda yazdıklarım evde yapılan yemeklerin yanı sıra tükettiğim besinler. Eklemem veya çıkarmam gereken bir şey varsa yazabilirsiniz.

Sabah uyanınca;
1 su bardağı yulaf (sabah çıkan yemek güzelse bunu öğlene erteliyorum)
4 çay kaşığı granül kahve.
3 yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi.
Ev yemeği.

Spordan önce (gym = salı, cuma, pazar. Evde vücut ağırlığı ile antrenman = çarşamba);
1 adet beypazarı maden suyu.
Biraz tuz.
Yarım limon.

2 adet salatalık.
2 adet yeşil biber.
1 yaprak marul.
Yarım demet maydanoz.
1 su bardağı yulaf.
5 gram kreatin (mysupplement)

3 litre su.
1 avuç kuruyemiş (genelde fıstık olur)
1 yemek kaşığı zeytinyağı.
Haftada 1 veya 2 kez olmak şartıyla derya tonbalığı.

Bu listeye yeşil mercimek, pilav vesaire eklemeye çalışacağım ama şimdilik bunları tüketmeye çalışıyorum. Eklememi önerdiğiniz bir şeyler var mı?
Yaş = 15,
Boy = 177,
Kilo = 56.

56 kilosun yaşın erken spor iyidir fakat vücudunu yorma sağlıklı günler 😊

Sabah uyanınca;
1 su bardağı yulaf (sabah çıkan yemek güzelse bunu öğlene erteliyorum)
3 yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi.
Ev yemeği.

Spordan önce (gym = salı, cuma, pazar. Evde vücut ağırlığı ile antrenman = çarşamba);
1 adet beypazarı maden suyu.
Biraz tuz.
Yarım limon.

2 adet salatalık.
2 adet yeşil biber.
1 yaprak marul.
Yarım demet maydanoz.
1 su bardağı yulaf.
5 gram kreatin (mysupplement)

3 litre su.
1 avuç kuruyemiş (genelde fıstık olur)
1 yemek kaşığı zeytinyağı.
Haftada 1 veya 2 kez olmak şartıyla derya tonbalığı.

Yaş = 15,
Boy = 177,
Kilo = 56.

Hocam lor u kahvaltıda yumurta ile omlet yapabilirsiniz pişince tadı mükemmel oluyor.

Sabah uyandığınızda protein olarak ne tüketiyorsunuz?
Sabah düzgün protein alamıyorum. Kırmızı mercimek, yulaf gibi besinler az buçuk karşılamaya çalışıyorum. Yumurta yemek istesem tüm gün kokusu ağızdan çıkmıyor. Lor peynirini sabaha almaya çalışabilirim.

Bence yapma daha yaşın erken en az bir 3-4 sene bekle. Sonra pişman olabilirsin.
Zayıf bir yapım var. Bodybuilding yapmazsam temelli iskelet halime dönerim hocam. Tehlikeli hareketlere, steroidlere falan bulaşmadan pişman olmam aksine mutlu olurum bence.

Sabah düzgün protein alamıyorum. Kırmızı mercimek, yulaf gibi besinler az buçuk karşılamaya çalışıyorum. Yumurta yemek istesem tüm gün kokusu ağızdan çıkmıyor. Lor peynirini sabaha almaya çalışabilirim.

Zayıf bir yapım var. Bodybuilding yapmazsam temelli iskelet halime dönerim hocam. Tehlikeli hareketlere, steroidlere falan bulaşmadan pişman olmam aksine mutlu olurum bence.
Bence hiç girme şuan faydadan çok zararını görürsün 15 yaşında ne yapacaksın vücudu. Uyarımızı yapalım şuan tam özenme yaşların orada burada gördüğün vücut geliştirenlere şuan pek özenme bence.

Bence yapma daha yaşın erken en az bir 3-4 sene bekle. Sonra pişman olabilirsin.
56 kilosun yaşın erken spor iyidir fakat vücudunu yorma sağlıklı günler 😊
Bence hiç girme şuan faydadan çok zararını görürsün 15 yaşında ne yapacaksın vücudu. Uyarımızı yapalım şuan tam özenme yaşların orada burada gördüğün vücut geliştirenlere şuan pek özenme bence.
Yav dostum bir şey beceremiyorsunuz afedersiniz, ulaşamayınca hemen yapma etme. Sizin yaşınız büyük oldu da ne oldu yeter gına geldi artık yav, ne olacak spor yapınca. Sigara içene de böyle diyor musunuz?
Ne var ne olabilir yani, boy kısaltıyor falan mı :D
Güzel dostum sadece aşırı belirgin bir diyet, esnek diyet olmasını tercih ederim.
Kilo almak istiyorsan özellikle ne karb bulursan ye aban, bol şans. Tecrübesi olmayanları da dinleme kesinlikle. Göbekli insan görünce susan insanlar kendi hevesiyle spor yapmaya çalışan gül gibi gencin hevesini kırmaya çalışıyorlar, neymiş özenti yaşıymış. Hari oradan.

Yav dostum bir şey beceremiyorsunuz afedersiniz, ulaşamayınca hemen yapma etme. Sizin yaşınız büyük oldu da ne oldu yeter gına geldi artık yav, ne olacak spor yapınca. Sigara içene de böyle diyor musunuz?
Ne var ne olabilir yani, boy kısaltıyor falan mı :D
Güzel dostum sadece aşırı belirgin bir diyet, esnek diyet olmasını tercih ederim.
Kilo almak istiyorsan özellikle ne karb bulursan ye aban, bol şans. Tecrübesi olmayanları da dinleme kesinlikle. Göbekli insan görünce susan insanlar kendi hevesiyle spor yapmaya çalışan gül gibi gencin hevesini kırmaya çalışıyorlar, neymiş özenti yaşıymış. Hari oradan.

Bu yaşı küçük arkadaşa aldırış etme sen daha 15 yaşındasın 20-25 yaşına gelince keşke o zaman başlamasaydım demek istemiyorsan şu an bu tarz diyet, spor vs bunlara girme.

Yeni konular

Geri
Yukarı