Ortalama fiyat verecek olursak;
-30'lu yumurta 65 TL. 65X3=195 Türk Lirası (Düzenlendi)
-1 kaşık tere yağı 15 gramdır. 15x30=450 Gram. 450 Gram tereyağı ise 125 TL
-500 gram yulaf 23 TL. Bu yüzden bu üründen 6 tane almak gerekir. 6x23=138 TL
-1 litre sütten 5 bardak süt çıkar. Bu yüzden 9 kutu almanız gerekir. Bir kutu süt ise 25 TL. 9x25=225 TL
-5 adet muz 1 kiloya denktir. 30 adet muz ise 6 kilo eder. 1 kilo muz ise 35 TL. 6x35=210 TL
-Peyniri hesaplayamıyorum zira paketten pakete gram farklılıkları yaşandığı için o'na siz bakın.
-1 KG zeytinde ortalama 200-250 adet zeytin bulunur. 1 KG zeytinin fiyatı markadan markaya değişiklik gösterse de ortalama 80 ila 120 TL arasındadır.
-1KG salata için 8 adet almak gerekir. 30 adet olması için ise 4 kg yeterlidir. Salatanın fiyatı satıldığı yere göre farklılık gösterse de kg olarak fiyatı 25 ile 40 TL arası değişmektedir. Arasını alırsak; 4x30=120 TL
-1 KG dana kıyma ortalama 160 TL. 3x160=480 TL
-5 KG pirincin fiyatı ortalama 200 ile 250 TL arası değişmektedir. İki adet 5 KG pirinç alırsanız 2x230 =460 TL
Bu ürünlerin fiyatını topladığımızda ise
2053 Türk Lirası gibi bir ücret ödemeniz gerekir (Fiyata salatayı ve ufak tefekte olsa abur cuburu dahil edersek ortalama olarak
2100 ila
2200 TL arası). Ürünlerin ücretini günümüzde satılanın ortalamasını alarak verdim. Mağazadan mağazaya, dükkandan dükkana farklılık göstereceğini unutmayın.
Anladığım kadarıyla Fitness ile ilgileniyorsunuz ve beslenmenize dikkat etmek istiyorsunuz. Takdir edeceğiniz üzere bu spor ile ilgilenen bir insanın cebinin de biraz olsun dolu olması gerekiyor. Kendinize iyi bakın.
Yumurtayı hesaplarken bir karışıklık olmuş 30'lu yumurtadan 3 kutu alırsanız 195 TL ödemiş olursunuz.
Fiyatı düzeltmek gerekirse ortalama
2053 Türk Lirası tuttuğunu söyleyebilirim. Kusura bakmayın.
@Meerza