Beyaz ekranda beyaz lekeler

ParliaMêrt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bugün EBA'yı izlerken fark ettim. Monitörün ortasının biraz altında bembeyaz bir leke var renk değiştirmiyor ve beyaz sayfalarda daha da belirginleşiyor. Bu ölü piksel midir yoksa başka bir adı mı var?
Şu an gözümle görebildiğim bu tür 4 tane bölge var.

En fazla bu kadar belli oldu.

Dosya Ekleri

• C4838D24-D2AC-40B5-B9D2-C09F64F2CC82.jpeg
    C4838D24-D2AC-40B5-B9D2-C09F64F2CC82.jpeg
    132,6 KB · Görüntüleme: 119
Beyaz lekeler bildiğim kadarı ile ölü pikselin bir çeşidi. Servise göndermeniz gerekebilir.

Hocam monitör neredeyse 7 yıllık ve mahalle bilgisayarcımızdan almıştım. Şimdi bilgisayarcıya götürsem bu 7 yıllık oldu servis falan bakmaz der gönderir zaten bu aralar yeni monitör almayı düşünüyordum bu sorununda çıkması bir yandan yeni monitör almamın nedeni olur :D.

Hocam monitör neredeyse 7 yıllık ve mahalle bilgisayarcımızdan almıştım. Şimdi bilgisayarcıya götürsem bu 7 yıllık oldu servis falan bakmaz der gönderir zaten bu aralar yeni monitör almayı düşünüyordum bu sorununda çıkması bir yandan yeni monitör almamın nedeni olur :D.

Hocam Tab'ki her şeyin bir ömrü var. 7 yıl olmuş sonuçta değişme zamanı gelmiş diyebiliriz. Ama bir tamirciye gösterme şansın varsa göster derim. Tamir ettirip satabilirsin.

Geri
Yukarı