Beyaz renkte ekran karıncalanıyor

Erdem Akkoç

Femtopat
Katılım
25 Nisan 2020
Mesajlar
41
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
6
Arkadaşlar herkese iyi günler, yeni bir bilgisayar topladım topladıktan sonra ne zaman arkaplanı beyaz bir sayfaya girsem ekranda karıncalanma oluyor. Bugün karıncalanmadan sonra 1-2 saniye boyunca sürekli ekran kararıp düzeldi, kısa süre sonra monitor değiştireceğim. Merak ettiğim konu sorun monitörden mi kaynaklı yoksa ekran kartından mı kaynaklı ?
 

Katılım
8 Kasım 2015
Mesajlar
33
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
5
Öncelikle bu kadar net bir cevap vermek zor. Ama yaşadığım bir duruma benzettim HDMI kablom bozulmuştu zamanında ucuza kıytırık bir şey almıştım HZ değerini kaldırmıyordu ve bazı sahnelerde karıncalanıyordu ve aynı durumdan dolayı çözünürlügüde yer yer desteklemiyordu bazen normal 1080P veriyorken zaman zaman ise çekmeyen TV gibi görüntü veriyordu böyle bir durum olabilir tabii bu durum görüntü aktarım kablonuzun zamanla hasar görmesinden de kaynaklanabilir GPU kaynaklı da olabilir.
 

Bati.

Hectopat
Katılım
21 Ekim 2016
Mesajlar
146
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
47
Yer
istanbul
Bende de aynı sorun oluyordu ekran kartı sıkıntılıydı ama benimki oyun oynarken oluyordu kapat aç yapınca düzeliyordu sizinki kablo veya ekrandan olabilir.
 

lrkende

Picopat
Katılım
8 Mart 2020
Mesajlar
241
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
94
Dönüştürücü kullanıyor musunuz? Televizyone bağlamak iyi fikir. Televizyondada karıncalanırsa monitörden olmadığı anlaşılır daha sonra yeni bir HDMI kablosu alıp deneyebilirsin o da olmazsa iade edersin.
 

BidividiDel

Decapat
Katılım
26 Haziran 2020
Mesajlar
1.321
En iyi cevaplar
4
Beğeniler
1.253
Buradan sorunu tespit etmek zor. HDMI'dan, monitörden, ekran kartından vs. olabilir. Başka kablo ile deneyin, yine aynı sorun olursa sıkıntı ya monitörde ya da ekran kartındadır. Başka bir monitörle deneyin, yine sıkıntı olursa sorun ekran kartındadır :D
 Yukarı