Beyaz, Sağlıksız Dil Sorunu

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar selam. Aşağıda olması gereken dil şeklini ve benim dilimin fotoğrafını koyacağım. Yemek yedikten sonra biraz daha toparlasa da, aç olduğum sırada çok kötü bir görüntü ortaya çıkıyor. Sağlıksız, pürüzlü, yarık ve beyaz bir dil görüyorum. Bunun nedeni ne olabilir? Doktora gideceğim, hangi bölüme gitmem gerekli?

Yaşım 16. Dilim 2-3 senedir böyle. Geçen sene kan testi falan yaptırdığımızda herhangi bir sıkıntı görülmedi kan değerlerim de.

Olması gereken sağlıklı dil şekli:

WhatsApp Image 2018-12-11 at 21.35.03.jpeg

Benim dilim:

WhatsApp Image 2018-12-11 at 21.35.03 (1).jpeg

Son düzenleme:
Sigara veya genetikten dolayı olabilir.

Hiç sanmıyorum. Ailemde kimsede yok, ben böyleyim sadece. Genetik gibi görünmüyor, bildiğimiz sağlıksız bir dil bu.

Sigaraya başlamadan önce de vardı.
Kbb bölümüne gitmen gerek. Her insan aynı olmaz. Seni rahatsız eden bir şey yoksa boşuna endişeye gerek yok.

Beni rahatsız eden çok şey var. Sadece görüntü değil ki, bazı şeyleri yerken acıyor mesela. Bir çok kötü yanı daha var.

Eğer sigara içiyorsanız acilen bırakın. Sebebi bu.

Sigara içiyorum lakin 1 haftada 5 dal, bazen 2 hafta hiç. Yaklaşık 7-8 ay önce başlamıştım, bu düzende ilerliyor. Sigara olmadığında, onsuz yapamam demem.

Bir alakası yok çünkü, bende 2-3 senedir olan bir sorun bu. Lakin ben sadece bağımlı olmamakla birlikte 8 aydır çok nadir içiyorum. Hiç sanmıyorum.

Mide ile alakalı bir sorun olabilir. Ağız içi flora bozulmuş da olabilir. KBB doktoru bile fotoğrafla bir çıkarımda bulunamaz. Doktora gitmeniz lazım. Altında yatan sebepi bulacaktır.

Geri
Yukarı