Beyazıt Kapalı Çarşı'da çatışma çıktı

Meşru müdafaa olmuyor mu hocam? Sonuçta polis orda hiçbir şey yapmıyor. Vatandaş da haklı olarak kendini ve etrafındakileri korumak için rastgele ateş ediyor.
Polisin silahını belinden alamazsın yine de. Polis vurulmaya razıysa çekil kenara bekle.

PÖH dışında ülkede polis yok, bunlar silahlı zabıtadır. Mevzi yok, açıklık yok, çapraz ateş yok, çelik yelek yok. Herkes panik, herkes kaos içinde ve duygusal hareket ediliyor. Amerika'dan eğitim almamız gerekiyor. Bu arada konuya girmeden önce kesin yabancı uyruklulardır dedim haksız çıkmadım.

Polis yere eğilip sıkıyor la adamlara??
Poligon dışında silah sıkmamış adamlardan ne bekliyorsun. 2.5bin para verip özel güvenlik olanlarda aynı şekilde sıkıyor. Polis dediğin gez göz arpacık olmadan %80 hedef tutturacak kapasitede olmalı. Bunlara güvenip laylaylom yaşamayın devlet emniyeti bitirdi. Hepsi atanamamış öğretmen, askerde de atanamamış öğretmen subay dolu. Ordu ve Emniyet bitik durumda. Eskiler idare ediyor.

Poligon dışında silah sıkmamış adamlardan ne bekliyorsun. 2.5bin para verip özel güvenlik olanlarda aynı şekilde sıkıyor. Polis dediğin gez göz arpacık olmadan %80 hedef tutturacak kapasitede olmalı. Bunlara güvenip laylaylom yaşamayın devlet emniyeti bitirdi. Hepsi atanamamış öğretmen, askerde de atanamamış öğretmen subay dolu. Ordu ve Emniyet bitik durumda. Eskiler idare ediyor.
Çok acı ama gerçek. TSK da aynı şekilde.

Geri
Yukarı