Beylikdüzü'nde İnternet Altyapısı Yok

Hocam sadece bizim binada degil. Bizim yanimizda da bizimle ayni sene yapilan (2015) Prestij Vadi 2 var. Bizim tasindigimiz bina Altinevler 4 diye geciyor 2 blok seklinde dedigim gibi hocam sadece yeni oldugu icin yapilmasa karsimizda Siluet Beylikduzu'nun onunde IBB/FO Superonline kutusu var. Yanimizda Doga kolejinde altyapi var bizim binada yok.

Doğa koleji kurumdur, onlar getirtir kutuyu. Siz de ttnet'e gideceğinize superonline ile görüşün. İmza toplayıp apartmandaki herkesi ikna edin. Superonline ye gidip durumu anlatın ve konuştuk kutu gelirse herkes sizden alacak deyin. İlla ki birşeyler yapacaktır. Devlette mesele salla başı al mağaşı olduğu için takmazlar. Ama özel sektör her zaman hizmet odaklı çalışır.

Doğa koleji kurumdur, onlar getirtir kutuyu. Siz de ttnet'e gideceğinize superonline ile görüşün. İmza toplayıp apartmandaki herkesi ikna edin. Superonline ye gidip durumu anlatın ve konuştuk kutu gelirse herkes sizden alacak deyin. İlla ki birşeyler yapacaktır. Devlette mesele salla başı al mağaşı olduğu için takmazlar. Ama özel sektör her zaman hizmet odaklı çalışır.
Hocam ben daha onceki evimde zaten superonline fiber uyesiydim. Tasininca yeni adresime nakil talebinde bulundum. Bana bu adrese (adsl veya fiber) her hangi bir internet hizmeti veremeyeceklerini soyleyip aboneligimi kapattilar. TT'ye dilekce vermemi soylediler.

Hocam ben daha onceki evimde zaten superonline fiber uyesiydim. Tasininca yeni adresime nakil talebinde bulundum. Bana bu adrese (adsl veya fiber) her hangi bir internet hizmeti veremeyeceklerini soyleyip aboneligimi kapattilar. TT'ye dilekce vermemi soylediler.

TTNET altyapı döşeyecek ki superonline interneti verebilsin. Bunu da tek kişi için yapmazlar. Bu konu çok uzar. Yerinizde olsam avukat tutarım tüm bina olarak. Bakın nasıl tıpış tıpış çektiriyor avukat. Yapacakları altı üstü kablo çekip kutu koymak. Hem madem altyapı yok nasıl imar izni alıyorlar ? Çok çetrefilli işler dönüyor gibi sizin oralarda.

TTNET altyapı döşeyecek ki superonline interneti verebilsin. Bunu da tek kişi için yapmazlar. Bu konu çok uzar. Yerinizde olsam avukat tutarım tüm bina olarak. Bakın nasıl tıpış tıpış çektiriyor avukat. Yapacakları altı üstü kablo çekip kutu koymak. Hem madem altyapı yok nasıl imar izni alıyorlar ? Çok çetrefilli işler dönüyor gibi sizin oralarda.
Hocam bu kadar ilgilendiginiz icin tesekkurler. Keske dediginiz gibi olsa binada benim disimda bu durumdan sikayetci kimse yok ne yazik ki. Dusunun binaya 20 kusur hane tasinmis Telekom'a ilk dilekceyi ben verdim. Kendi imkanlarim ile ugrasiyorum bakalim. Umarim bu konuda en kisa zamanda cozume ulasirim.

@Maiar hocam bizde @Silinen üye hocamın dediği taraflara taşınacağız. Hala böyle altyapı sorunları varmıymış ya. 2017 yılında nelerle uğraştırıyorlar insanları evde internet var mı yok mu diye kontrol edeceğiz bir de:D

@Maiar hocam bizde @Silinen üye hocamın dediği taraflara taşınacağız. Hala böyle altyapı sorunları varmıymış ya. 2017 yılında nelerle uğraştırıyorlar insanları evde internet var mı yok mu diye kontrol edeceğiz bir de:D

Rant olayı döndüğü için rüşvetle herşeyi hallediyor müteahhit. Size bir örnek vereyim. 2 yaz önce kumburgazdayım. Çalışıyorum harçlık çıksın diye. Lüks bir site yapılmış yalnız nasıl yapıldığı belli değil sadece elektrik var su yok, yol yok. Elektrik telefon hiç yok. Belediye oraya kesinlikle yol yapmayı kabul etmiyor çünkü altyapı yok. Yol verse elektrik su vs. Yok insanlar taşınacak müteahhit suçu belediyeye atacak. Belediye yapmadı yol, müteahhit geldi gerekli kişileri tehdit etti çalıştığım kafede. Yalnız makam sahibi kişi korkmadı yapmadı yol filan. Hiçbir insan evladı gidip daire filan almadı oradan hala bomboş.

Taşınmadan önce mutlaka araştırın, gidip kesinlikle binayı satan emlakçıya sormayın. Belediyeye gidin. Başvuru yaptık, yarın gelecek, öbür gün gelecek derlerse inanmayın.

Konu güncel arkadaşlar 3 ay daha geçti, toplam 8 ay oldu. Hiç bir gelişme yok. Türk Telekomdan bir yetkili yok mu yardım etsin. Neler yapabilirim ? Adres: Adnan Kahveci Mah. Büyükdere Cad. NO: 8/1 Beylikdüzü

Arkadaşlar. Beylikdüzü ve çevre ilçelerde site bazında çalışan İnternet Kutusu'nu tavsiye edebilirim size. Site bazında gayet uygun fiyatlar veriyorlar. Bulunduğunuz yerde alt yapı olmasına gerek yok. Havadan veriyorlar interneti kayıpsız olarak bulunduğunuz siteye. Bir inceleyin derim ben sitelerini.
www.internetkutusu.com.tr
Saygılarımla.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı