BF 5 RTX 2070 Super sistemde darboğaz yapıyor

PBO CPB kapalı ve base frekansta çalışıyor şu an yani 3.8 ghz'de ama ilginçtir fps'ler düzeldi birkaç ayarla oynadım her şey açık ve full'de (ray tracing hariç) 180-190'a kadar çıkıyor şu an anlamadım valla.

@mystick55 PBO, CPB kapalı çok normal arada FPS droplar da olabilir. İşlemciden ve ekran kartından tam performans alabilmek için açık olması gerekiyor. Sıcaklık yükseliyor diye CPB ve PBO açmıyorsanız undervolt yapabilirsiniz.

Undervolt yaptım 1.2875 volt 4.3ghz'e sabitledim daha az voltajda kapanma oluyor en ideali bu aralıktı yalnız sıcaklıklar 75 80 civarlarında ve fanlar gürültü yaptığı için tekrar 3.8 e düşürdüm.

Evet stok soğutucu var çoğu incelemelerde sıcaklıklar normal deniyor ama bence normal değil 80 dereceler :) öneri var mı kule tipine bu arada :)

2070 Super'i 1080p de kullanmaya devam edeceksen 3600X i 5600X yapabilirsin bana sorarsan gerek yok önümüzdeki yıllarda grafikler daha da artacak 6/12 işlemci günümüzde her oyun için yetebilecek bir işlemci Wraith Prism alabilirsin 2.el ya da sıfır Letgo'dan.

Çok teşekkür ederim önerileriniz için arkadaşlar evet ilerleyen zamanlarda yükseltmek daha mantıklı şimdilik yeterli geliyor ancak dolar böyle fırlamaya devam ederse vay halimize :(

Geri
Yukarı