BF1'de R5 3600 ve RTX 2060S ile düşük FPS ve takılma

İşletim sistemi
Windows 10

DOC_MR.FEARLESS

Hectopat
Daha fazla  
FPS değerleri haritaya göre değişirken anlık takılma da yaşadım. BF1 Ultra ayarlarda 1080P'de bile 80 FPS'e kadar düşmesi normal mi? Onu geçtim anlık takılma sorununu hala anlayamadım. Bu sistem bildiğim kadarı ile darboğaz yapması mümkün değil.
Nedenini bilen var mı?

FPS değerleri haritaya göre değişirken anlık takılma da yaşadım. BF1 Ultra ayarlarda 1080P'de bile 80 FPS'e kadar düşmesi normal mi? Onu geçtim anlık takılma sorununu hala anlayamadım. Bu sistem bildiğim kadarı ile darboğaz yapması mümkün değil.
Nedenini bilen var mı?

Sıcaklık değerlerini paylaşırsan yardımcı olabiliriz.

80 FPS normal değil mi Ultra ayarlarda.
Isı değerleri ne durumda ?
ısı değerleri normal msı afterburnerden bakıyorum işlemci 60 ekran kartı 77
Sıcaklık değerlerini paylaşırsan yardımcı olabiliriz.

Sıcaklık değerleri normal MSI afterburnereden bakıyorum işlemci 60 ekran kartı 77
Ben 1660S'li sistem ile 90-110 arası FPS alıyorum. Normal değil yani.

Bende ondan yakınıyorum acep neden böyle yapıyor ısısı normal ama performans kaybı var RAM'ler tam hızda işlemci 4.2 GHz'de BIOS'tan her şeye baktım bir türlü anlayamadım

ısı değerleri normal msı afterburnerden bakıyorum işlemci 60 ekran kartı 77

Sıcaklık değerleri normal MSI afterburnereden bakıyorum işlemci 60 ekran kartı 77

Bende ondan yakınıyorum acep neden böyle yapıyor ısısı normal ama performans kaybı var RAM'ler tam hızda işlemci 4.2 GHz'de BIOS'tan her şeye baktım bir türlü anlayamadım
Ekran kartı kullanımı oyundayken %99'mu? Oyunun orijinal değilse ondan kaynaklı da olabilir.

Ekran kartı kullanımı oyundayken %99'mu? Oyunun orijinal değilse ondan kaynaklı da olabilir.

Oyun orijinal bizzat Steam Origin'den aldım BF4'de öyle bir sorun yok ama BF1'de oluyor anlık takılma yaşanıyor çıldırma derecesine geldim vallahi 110 100 bazen 85 90 elimdeki sistem kötü olsa takmazdım ama işte anlayamadım

O ekran kartına özgü bir sorun olsa senin gibi birkaç kişi daha konu açardı. Bence sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. Eğer RAM tarafında 8 GB kullanıyorsan başına böyle şeyler gelebiliyor, arka planda RAM'den veya diskten kullanan çalışan bir uygulama varsa aynı şekilde ondan da kaynaklanabiliyor. Ayriyeten FPS değerleri her haritada aynı olmuyor. Bunlar dışında aklıma gelen şey ise driver ve oyun güncellemesini beklemek.

O ekran kartına özgü bir sorun olsa senin gibi birkaç kişi daha konu açardı. Bence sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. Eğer RAM tarafında 8 GB kullanıyorsan başına böyle şeyler gelebiliyor, arka planda RAM'den veya diskten kullanan çalışan bir uygulama varsa aynı şekilde ondan da kaynaklanabiliyor. Ayriyeten FPS değerleri her haritada aynı olmuyor. Bunlar dışında aklıma gelen şey ise driver ve oyun güncellemesini beklemek.

16 RAM kullanıyorum arka planda çalışan program ve uygulama bırakmadım SSD'ye yüklü olduğu için oradan bir sorunda yok SSD ısısı da normal sadece bu oyunda yaptığı için elimde bir şey kalmadı ama bilgilerini paylaştığın için tekrardan teşekkür ederim

BF4'de oyun ayarları için .cfg indirerek çözmüştüm ben laptopumda, işe yarayabilir.
İlk kez girdiğin haritalarda stutter yapması normal shader indiriyor.
Devam ederse:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı