BF3 Oynarken Bilgisayar Donuyor ve "Dıt" Sesi Geliyor

OrTiKaN

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Ben BF3 multiplayer oynuyorum. Bilgisayarım belirli bir süre sonra donuyor. Ctrl+alt+delete, alt+f4, hiçbiri çalışmıyor. Hoparlörlerden dıt diye ses geliyor. Böyle sesler birbirine girmiş bir şekilde gibi. Reset atmadan düzelmiyor. Termal macunumu yenileyeli 45 gün falan oldu. Oyundayken maksimum 65 dereceyi gördüm, gayet normal.

Belki güç kaynağıyla ekran kartından yapıyordur dedim. Değiştirdim, yine aynı. Harddisktendir dedim, HD Tune ile tarama yaptım, tamamen yeşil. Harddiskte de sıkıntı yok. RAM'dendir dedim, Memtest86 ile tarama yaptım, sabaha kadar past 5 ya da 6 olmuştu. Error 0 yazıyordu, hala devam ediyordu, kapadım.

Şimdi arkadaslar, bu sorun ne olabilir? Bir ara yine yapıyordu, format attım düzeldi. 1 ay sonra falan yine yapmaya başladı. Ağız tadıyla bir oyun oynayamıyorum. Sadece BF3'te yapıyor bu sorunu. RAM'leri 2 kanalda da denedim, ikisinde de aynısını yapıyor. Sistemimi yazayım:
  • Intel Core 2 Quad Q9400 (OC'siz)
  • 4 GB DDR3 1333 MHz tek modül RAM
  • 160 GB Samsung 7200 RPM HDD
  • Corsair VS 650
  • Sapphire HD 6870 1 GB GDDR5 256bit
  • Asus P5G41T-M LX anakart.
Evet arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum, Recep abimizin özellikle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme yaptın mı? Arkdaşımda da aynı sorun var. 30 dakika oynuyoruz sonra direk "PATTTT" diye kapanıyor değil mi? Ama seninki reset atmadan düzelmiyormuş. Seninki daha ağır durum. Bir de hangi ayarlarda oynuyorsun? Eğer high gibi yüksek çözünürlük ve değerlerde oynuyorsan ayarları biraz düşür. Yani orta ayarlara al. Bir de böyle dene bakalım. Nasıl olacak? Yine aynısı olacak mı?

Güncellemelerin çoğu tamam, bir tek BIOS nasıl yapılıyor onu bilmiyorum. Onu yapamadım. Donuyor, dıt diye ses geliyor, öyle kalıyor. Mesela tam adamı vurcakken donuyor, ekranda falan gözüküyor ama donuyor işte, normal donma gibi değil. Başka bir sıkıntı var ama ben de anlayamadım. Bilgisayara reset atmadan düzelmiyor. Direk ultra'da oynuyorum, custom falan yapmadan. Yaklaşık 35-40 FPS civarı 1280x1024'te. Ayarları düşürsem dahi aynısını yapıyor.

Peki nasıl bildireceğim? Hangi siteden veya nereden yapabilirim? Bu arada bende donuyor, bilgisayarı kapatma veya herhangi bir şey olmuyor. İnternetten buldum, adamın bilgisayarı da aynı benim gibi oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, sadece BF3'te yapıyor, diğer oyunlarda sıkıntı yok.

Yok mu yardım edebilecek birisi arkadaşlar?

Arkadaşlar, az önce mavi ekran hatası aldım ama çekemedim. Güvenli modda çalıştırdım ve karşıma şöyle bir yazı çıktı:
Kod:
Sorun imzası:
Sorunlu olay adı: bluescreen
OS SÜRÜMÜ: 6.1.7601.2.1.0.256.48

SORUN HAKKINDA EK BİLGİLER
BC CODE: 124
BCP1:0000000000000000
BCP2:FFFFFA8004917038
BCP3:000000000000000
BCP4:000000000000000
OS VERSİYON:6_1_7601
SERVİCE PACK:1_0
PRODUCKT:256_1
Bunun sorunu ney?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı