BF4 Oynarken +12V voltage 6,898 V Uyarısı

Aylak Adam!

Hectopat
Makaleler
1
BF4 oynarken bilgisayar şu uyarıyı verdi.

rsz_1rsz_adsız.png

Al Suite programı kullanırken başka programda kullanıyor musunuz? Mesala bende Corsair Link programı ile Al Suite programı aynı anda çalışırken zırt pırt Al Suite programı voltaj uyarıları veriyor. Programların çakışmasından kaynaklanıyor. Sizde de böyle bir durum söz konusu mu?

Al Suite programı kullanırken başka programda kullanıyor musunuz? Mesala bende Corsair Link programı ile Al Suite programı aynı anda çalışırken zırt pırt Al Suite programı voltaj uyarıları veriyor. Programların çakışmasından kaynaklanıyor. Sizde de böyle bir durum söz konusu mu?
Açık olan programlar bunlar. Bunlar hep açık hiçbirini kapatmadan oyuna giriyorum.

Ekran Alıntısı.JPG

Ekran Alıntısı 2.JPG

Ekran Alıntısı 3.JPG

Ekran Alıntısı 4.JPG

Ekran Alıntısı 5.JPG

Bu arada gözünüze takılan zararlı yazılım filan varsa veya kapatmam gereken gereksiz bir uygulama filan görürseniz söyleyin lütfen.

Sistemim:

• AMD FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Önbellek 125W 32nm İşlemci
  • ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) Anakart
  • Sapphire R9 280X DUAL-X OC GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
  • GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
  • ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
Güç kaynağımda bu
5xlugo.jpg

Gördüğün gibi güç kaynağında 80+ yok acaba sistem çok güç çekiyor ve güç kaynağı yetişemiyormu? Benim ekran kartımın yük altında bir anda 300W çekebildiğini okumuştum bir yerde. Şu anda okuduğum yeri unuttum. Tabi bu ne kadar doğru bilemeyeceğim. Şunuda belirtmeden geçmeyeyim belki yardımı olur. Bilgisayar oyun oynarken çok ısınıyor PC'yi servise yolladım oradaki adamlarda işlemci voltajını düşürmüşler. Acaba işlemci daha fazla voltajmı istiyor? Oyun oynarken yetişemiyormu?

Eski CPU voltaj ayarı: 1.400
Şimdiki CPU voltaj ayarı 1.366

Bu dediğim şeyin konumuzla hiçbir alakası olmayabilir ama ben bu konularda pek bilgili değilim yardımcı olması açısından yazdım.

Güç kaynağı yetmiyor. Ayrıca ısıdan bahsetmişsin. Kasanın içini açıp bir fotoğraf atar mısın? Son olarak da Cpu-Z indirip bir resim atar mısın?

Helal olsun, bu kadar detay veren görmemiştim.
Ahahahahahah kardeşim gece gece çok güldürdün beni :D
Güç kaynağı yetmiyor. Ayrıca ısıdan bahsetmişsin. Kasanın içini açıp bir fotoğraf atar mısın? Son olarak da Cpu-Z indirip bir resim atar mısın?
Oyundayken işlemci ısısı 70 derece oluyor ekran kartı ise 70-80-85 arası galiba bf4'te MSI Afterburner açınca oyun çalışmayı durdurdu hatasını verip kapanıyor.

CPU-Z Fotoğrafları:

Ekran Alıntısı.JPG

Ekran Alıntısı 2.JPG

Ekran Alıntısı 3.JPG

Ekran Alıntısı 4.JPG

Ekran Alıntısı 5.JPG

Ekran Alıntısı 6.JPG

Ekran Alıntısı 7.JPG

Ekran kartım R9 280x ama niye orda 7970 olarak gözüktü bilmiyorum. Programda sorun var sanırım.

Bunlarda kasa içi resimleri:

rsz_20150502_041918.jpg

rsz_20150502_041932.jpg

rsz_20150502_041942.jpg

rsz_20150502_042016.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı