Bianchi bisiklet önerisi

• Konuyu başlatan GYD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B

GYD

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Bianchi bayisi bir tanıdığımdan bisiklet almak istiyorum fakat bisikletler hakkında fazla bilgili değilim sadece tipik, şehir içi kullanıma uygun bir dağ bisikleti almak istiyorum.

Bisiklet önerilerinizi ve bisikleti alırken nelere dikkat etmem gerektiği hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: Bütçem 2000-2500TL.

Şehir içi kullanımda dağ bisikleti işkence oluyor. Dağa bayıra giderim diye dağ bisikleti aldım ve gitmedim. Sonrasında yol - patika karışık bir bisiklete geçtim ve inan daha rahat ettim.

Hocam beni gerçekten büyük zahmetten kurtardınız(!)
Yaptığınız hoş bir şey değil.
Attığınız linkte 30 TL farkla satılan iki ayrı bisiklet var arasındaki farkı bilsem konu açmazdım iyi akşamlar.
Şehir içi kullanımda dağ bisikleti işkence oluyor. Dağa bayıra giderim diye dağ bisikleti aldım ve gitmedim. Sonrasında yol - patika karışık bir bisiklete geçtim ve inan daha rahat ettim.
Hocam bahsettiğiniz yol - patika bisikletlerine bakarken/alırken nelere dikkat etmem gerekli biraz açabilir misiniz?

Marka konusunda esnek olmadığını düşündüğüm için bunu gönderdim. Tip olarak yandan baktığında dağ bisikletine benziyor. Farkı ise daha hafif (kilosu yazmıyor ama genelde öyledir) ve tekerlekleri daha ince olduğu için daha az güç ile daha çok yol gidebilirsin.

Öncelikle Hidrolik Disk Fren tercih etmelisiniz, kadro boyuna dikkat etmelisiniz. Nerede kullanacaksınız bu da önemli. Bayii sahibi tanıdığınızsa zaten yardımcı olacaktır bu konularda.

Öncelikle hidrolik disk fren tercih etmelisiniz, kadro boyuna dikkat etmelisiniz. Nerede kullanacaksınız bu da önemli. Bayii sahibi tanıdığınızsa zaten yardımcı olacaktır bu konularda.

Öncelikle teşekkür ederim, kadro boyunun nasıl olması gerektiğini araştıracağım, bisikleti doğa turları yapan arkadaşlarımla kullanacağım gittikleri araziler genelde kötü olmuyor hafif inişli çıkışlı ormanlık arazi hayal edin, onun dışında şehir içinde de kullanacağım.
Bayii sahibi tanıdığımla görüşmeden önce biraz fikir sahibi olmak istedim.

Öncelikle teşekkür ederim, kadro boyunun nasıl olması gerektiğini araştıracağım, bisikleti doğa turları yapan arkadaşlarımla kullanacağım gittikleri araziler genelde kötü olmuyor hafif inişli çıkışlı ormanlık arazi hayal edin, onun dışında şehir içinde de kullanacağım.
Bayii sahibi tanıdığımla görüşmeden önce biraz fikir sahibi olmak istedim.
Rica ederim. Zaten arkadaşınız size bu konuda yardımcı olacak yönlendirecektir. Boyunuza göre uygun kadro ve jant boyunu ayarlayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı