Biber Gazı Kullanımı Okullarda Yasal Mıdır?

enkei7

Kilopat
Arkadaşlar İzmir'in varoş bir semtinde oturuyorum. Burayı Muş'lular ele geçirmiş hep. Biraz zayıf olduğumdan kendimi korumam için biber gazı aldım ama bu okullarda yasal mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulda yasal olduğunu sanmıyorum. Zira okul müdürünle görüşerek çözebilirsin. Eğer bunlar işe yaramaz ise, Kick Box gibi bir spor dalı yapmanızı öneririm. Kendinizi savunmanıza yardımcı olur.

Muş Türkiye'nin ili değil mi? Kendini kimden koruyorsun? Sen ve senin gibiler böyle ayırımcılık yaptığı sürece bu güzelim ülkede kardeş kavgası bitmez.

Muş Türkiye'nin ili değil mi? Kendini kimden koruyorsun? Sen ve senin gibiler böyle ayırımcılık yaptığı sürece bu güzelim ülkede kardeş kavgası bitmez.
Hocam arkadaşın demek istediği öyle değil, sanırım biraz yanlış anlatmış. Yani burada ki semti Muşlular ele geçirmiş. Yani onlar yönetiyor gibi bir şey. Haraç falan kesiyorlarsa o yüzden öyle demek istedi galiba. Yani Kick Box falan fayda etmez. Orada herkes herkesi tanır. O yüzden birini dövsem bile çok kişi gelirler. Bizim burada da var, bulaşma hiç.

Bende nispeten varoş semtlerinden geçerek okula gidiyorum İzmir'in. O tiplere ne Kick Box söker ne de müdürlerle konuşman bir işe yarar. Sana en iyi tavsiyem çantanda veya montunun gizli bir cebinde elektro şok cihazı taşıman, zaten çok pahalı bir şey değil. 15-20TL gibi bir şey. Çankaya'da bulabilirsin. Yalnız kullanmak istersen bir kere değdirip çekersen bile o bölgeyi uyuşturmaya yetiyor, sesi bile ürkütücü. :D

Hocam arkadaşın demek istediği öyle değil sanırım biraz yanlış anlatmış. Yani burada ki semti muşlular ele geçirmiş yani onlar yönetiyor gibi bir şey haraç falan kesiyorlarsa o yüzden öyle demek istedi galiba. Yani kick box falan fayda etmez yani orada herkes herkesi tanır o yüzden birini dövsem bile çok kişi gelirler. Bizim burada var bulaşma hiç.
Ayrıca arkadaşın dediğine katılıyorum. Sen birini döversin onlar 15 kişi gelir. Sana tavsiyem pek bulaşmaman, kendi havanda takılırsan kimse bulaşmaz durduk yere.

Bizim arkadaşın oturduğu semtte bir okul varmış yanından geçerken baksan bile birine dövüyorlarmış :)

Haklısınız, ayrımcılık yapmıyorum. Aksine asıl ayrımcılığı onlar yapmak istiyor. Bunlar birbirlerine sıkı sıkı bağlı ve bir tanesine bulaşırsan çıkışta 40 kişi geliyorlar. Ama bunların artistlik taslayıp da beni rezil etmesi hoşuma gitmiyor.

Bu kavga mantığı nedir onu anlamıyorum. Saçma sebeplerden insanlar birbirine giriyor. Ben güçlü değilim fakat sen yarısı kadar olduğun birine neden sataşırsın? Birde okullarda o seni döver bu seni döver olayları var. Tamamen popülarite işi. Ne zaman anlayacaklar kaslı olanın değil akıllı olanın güçlü olduğunu? Şok cihazı olmadan bunlar adam olmayacaklar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı