Bıçakla tehdit eden çocuklara karşı savunma taktiği

isimsizjoker

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, okulum tehlikeli bir yerde. Bugün yaşadığım olaydan sonra böyle bir konu açmak istedim. Bıçak olmasa dövüceğim veletler, bıçakla adam tehdit ediyor. Genelde bulaşmam ama çok zorluyorlar.

Arkadaşlar, okulum tehlikeli bir yerde. Bugün yaşadığım olaydan sonra böyle bir konu açmak istedim. Bıçak olmasa dövüceğim veletler, bıçakla adam tehdit ediyor. Genelde bulaşmam ama çok zorluyorlar.

Bıçaklayacak olan adam bıçakla korkutmaz :D .

Eğitim alanlar bile bıçaklı saldırıda mümkünse kaçar, savaşmaz. Kaldı ki bir şey bilmiyorsun buradan söylenenleri yapacaksın. Basit gibi biz de yazıyoruz ama ucunda yine basit bir şekilde ölmen var.

Yine karşı koymak istiyorsan gerekirse öleyim diyorsan, eğer kelebek veya rambo bıçağı gibi sağlam bir bıçak yoksa, meyve bıçağı veya falçata benzeri bir şey tutuyorsa tutan bileği kavrayıp önce bıçağı düşürmen lazım. Bıçak düşmeden başka yere hamle yaparsan kesiği yersin 🙂 Emanet sağlamsa hiç bulaşma.

Polise şikayet edebilirsiniz. Kendinizi savunmaya çalışmayın. Ters bir hareket veya dalgınlıkta bıçağı yersiniz. Böyle bir durumda yapacağınız en iyi şey kaçmak olmalı. Nereye kadar kaçacağım diyorsanız biber gazı tarzı şeyler taşıyabilirsiniz.

Bıçağı tutuş şekline bakın eğer normal tutuyorsa sıkıntı yok fazla ama eğer "reverse grip" denen şeklinde tutuyorsa saplayacaktır muhtemelen. Normal tutuşta hasar vermesi daha zor ama siz de bıçak alabilirsiniz ya da arkadaşların dediği gibi kaçabilirsiniz. En iyisi kaçmak tabi.

Geri
Yukarı