Biceps çalışırken triceps bölgesi ağrıyor

Jkeaasd

Hectopat
Evde dambıllarım var, internetten araştırarak biceps çalışıyorum ama sürekli triceps bölgesi ağrıyor. Biceps hiç ağrımıyor. Neden böyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde dambıllarım var, internetten araştırarak biceps çalışıyorum ama sürekli triceps bölgesi ağrıyor. Biceps hiç ağrımıyor. Neden böyle?
Anı hareket yada öncesinden yapılmış yanlış spor aktiviteleri hasar bırakmış olabilir. Doktorunuza başvurmanızı öneririm. Eğer yeni başladıysanız spora dediğim gibi Ani yada yanlış hareket tekrar ağrı yapar.

Antagonist kas olduklarından dolayı sen bicepsi çalıştırdığın durumda triceps de çalışacak. Spora yeni başladıysan ilk haftalarda ağrı yapabilir. Ama en iyisi bir doktora gözüküp herhangi bir sakatlık var mı yok mu öğrenmek.

Antagonist kas olduklarından dolayı sen bicepsi çalıştırdığın durumda triceps de çalışacak. Spora yeni başladıysan ilk haftalarda ağrı yapabilir. Ama en iyisi bir doktora gözüküp herhangi bir sakatlık var mı yok mu öğrenmek.
Hocam triceps de tabii ki çalışır ancak tricepsin ağrıması ve bicepsi hissetmemesi değişik biraz. Hangi hareketleri yapıyorsunuz @Jkeaasd?

Hocam triceps de tabii ki çalışır ancak tricepsin ağrıması ve bicepsi hissetmemesi değişik biraz. Hangi hareketleri yapıyorsunuz @Jkeaasd?

Close wide curl.
Zottman curl.
Drag curl.

Muhtemelen egzersizi yanlış uyguluyorsun veyahut ağırlık fazla. Uygun ağırlık ile hummer curl yapabilirsin başlangıç olarak.
10kg olarak çalışıyorum hafif geliyor, hareketin yanlış olduğunu düşünmüyorum.

Muhtemelen egzersizi yanlış uyguluyorsun veyahut ağırlık fazla. Uygun ağırlık ile hummer curl yapabilirsin başlangıç olarak.

Dirsekle birleşen kısım ağrıyorsa, önceki triceps antrenmanından kalan tendon ağrısı olabilir.
Ağrı devam ederse bir doktora başvurun.
dirsekle birleşen kısım değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı