Çözüldü Big Sur batarya göstergesi ve touchpad nasıl aktif edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Elini yakıcak kadar sıcak mı yoksa ideal bir sıcaklık mı? NVIDIA ekran kartı devre dışı kaldığı için olmalı. Config dosyana RehabMan / OS-X-ACPI-Battery-Driver / Downloads — Bitbucket linkte verdiğim kexti indir EFI dosyana ekle ve Config dosyana tanıt (Dosyayı açında 2 klasör çıkacak sen release olanı seçeceksin.).

Elini yakıcak kadar sıcak mı yoksa ideal bir sıcaklık mı? NVIDIA ekran kartı devre dışı kaldığı için olmalı. Config dosyana RehabMan / OS-X-ACPI-Battery-Driver / Downloads — Bitbucket linkte verdiğim kexti indir EFI dosyana ekle ve Config dosyana tanıt (dosyayı açında 2 klasör çıkacak sen release olanı seçeceksin.).

Hocam bu dosya inmiyor nasıl yapacağımı bir de anlamadım.
Hocam bir de neredeyse tüm kextleri yaptım 2 tane kaldı bunların ne olduğunu bilmiyorum bunlar uyumlu ise yüklemek istiyorum.
Ekran Resmi 2020-11-24 08.43.55.png

Hocam Touchpad'i düzelttim bir kext ile, isteyen olursa kext i atarım bataryayı çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Touchpad nasıl düzelttiğini açıklayın, batarya için bu kext dosyasını kullanın;

Bu kexti OpenCore kext yerine attım sonra Config dosyamı açtım OpenCore Configurator ile kernel da bu kexti attım en sona aldım touchpad çalıştı.
Touchpad nasıl düzelttiğini açıklayın, batarya için bu kext dosyasını kullanın;

Hocam ama batarya kextini yüklemiyor sunucu hatası veriyor.

Son düzenleme:
Bu kexti OpenCore kext yerine attım sonra Config dosyamı açtım OpenCore Configurator ile kernel da bu kexti attım en sona aldım touchpad çalıştı.

Hocam ama batarya kextini yüklemiyor sunucu hatası veriyor.
Touchpad kextini atar mısınız? Bende aynı sorunu yaşıyorum. Emin olmak için soruyorum. Sizde touchpad çalışıyor ancak ayarlar kısmında gözükmüyordu değil mi?

Touchpad kextini atar mısınız? Bende aynı sorunu yaşıyorum. Emin olmak için soruyorum. Sizde touchpad çalışıyor ancak ayarlar kısmında gözükmüyordu değil mi?

EFI'yi açıyorsun kext bölümüne kexti atıyorsun sonra. config.plist i açıçaksın sonra bunu kernel kısmına sürükle en alta al. Sonucu paylaşırsınız :)

Geri
Yukarı