Bigisayar Reset Attığında İşlemcinin Kaç Derecede Olduğunu Öğrenme

canoderratata

Kilopat
Makaleler
45
Yer
Kırşehir
Stok fanla ısı değeri yapmak için. İşlemciyi %100 yük altında test ediyordum en son 77 derece iken mutfağa gittim geldim reset atmış. :D Kaç derece kapandığını nereden öğrenebilirim. Bir yerde kayıt ediliyor diye hatırlıyorum.

Onu bilemiyorum ancak AIDA64 Extreme Edition ile işlemci sıcaklıklarını kayıt altına alabilirsin. Bir metin belgesinde yazar bilgiler.
Stok soğutucu ile kalkışma dediğim halde tutmamışsın kendini :D Kapandığına göre 95 dereceyi falan geçti demektir.

Yok 80 dereceyi geçmiştir. Bende sanıyorum ki adam 4,8 GHZ'de voltajlı falan denedi de kapandı :D Meğersem 3,6'ymış.
3,6'da voltaj vermeyi falan denemedin dimi :D

Benim dediğim olay genelde oyunlarda falan kullanılıyor. Oyundayken sıcaklığı göremediğimiz için kullanılıyor genelde.
Eğer Prime 95 ile test falan yapıyorsan şimdik yapmamalısın. Yok yapacağım dersen de voltaj vermeden 0,1 veya 0,3 GHZ falan yukarı çık.
Stok soğutucu ile OC deneme yani. Soğutucun gelsin kralını yaparsın :D

Isınıyor malesef. :D

- - - Güncellendi - - -

Uykum gelmezse bir termal macun yenileyip tekrar test yaparım.

- - - Güncellendi - - -

Hiçbir şey değişmedi işlemci sadece foruma girdiğim halde 50-55 derece. :S

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı