Bigisayarın içine puff dumanı ile üfleyince ekran gitti

dgknn010

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar gerçekten çok korkuyorum bende puff var ve eğlencesine Spotify'dan şarkı dinlerken içine dumanı üfledim. (Öndeki kasa ızgaralarına yani) ve yaklaşık 1dk sonra göntü gitti. Ne yapacağımı bilmiyorum direkt PC'yi kapattım sonra açınca açılış (ekran kartım ASUS Dual RX6600) ekranı geldi sonra ekran karıncalanmaya başladı. Biraz bekledim ve korkudan tekrar kapattım. Ne olur yardımcı olun kasayı yeni topladım bir şey olursa babam beni yaşatmaz. Yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar gerçekten çok korkuyorum bende puff var ve eğlencesine Spotify'dan şarkı dinlerken içine dumanı üfledim. (öndeki kasa ızgaralarına yani) ve yaklaşık 1dk sonra göntü gitti. Ne yapacağımı bilmiyorum direkt PC'yi kapattım sonra açınca açılış (ekran kartım ASUS Dual RX6600) ekranı geldi sonra ekran karıncalanmaya başladı. Biraz bekledim ve korkudan tekrar kapattım. Ne olur yardımcı olun kasayı yeni topladım bir şey olursa babam beni yaşatmaz. Yardımcı olun.

Hocam PSU'ya zarar gelmiş olabilir fakat neden bilgisayara puff dumanı ile üfleme gereği duydunuz anlamadım.

Arkadaşlar gerçekten çok korkuyorum bende puff var ve eğlencesine Spotify'dan şarkı dinlerken içine dumanı üfledim. (Öndeki kasa ızgaralarına yani) ve yaklaşık 1dk sonra göntü gitti. Ne yapacağımı bilmiyorum direkt PC'yi kapattım sonra açınca açılış (ekran kartım ASUS Dual RX6600) ekranı geldi sonra ekran karıncalanmaya başladı. Biraz bekledim ve korkudan tekrar kapattım. Ne olur yardımcı olun kasayı yeni topladım bir şey olursa babam beni yaşatmaz. Yardımcı olun.
Buhar üflediğiniz için nemden kaynaklı parçalarda bozulmaya sebebiyet vermiş olabilirsiniz.

Bilgisayarı Açıp TEK TEK parçaları kontrol ederek nem varsa kuruluyarak tekrar montajını yapınız ve mümkünse tek ram ekran kartını takmadan güç veriniz hangi parçada sorun var bulmaya çalışınız power veya 24 V soketinde arıza varsa güç vermeyecektir.

Bilgisayarı Açıp TEK TEK parçaları kontrol ederek nem varsa kuruluyarak tekrar montajını yapınız ve mümkünse tek ram ekran kartını takmadan güç veriniz hangi parçada sorun var bulmaya çalışınız power veya 24 V soketinde arıza varsa güç vermeyecektir.
kanka ciddi misin bukadar ugrasamam zaten yuksek ihtimal pc gitti daha babamin haberi yok

Hocam PSU'ya zarar gelmiş olabilir fakat neden bilgisayara puff dumanı ile üfleme gereği duydunuz anlamadım.
kanka amacsiz eglencesine

kanka ciddi misin bukadar ugrasamam zaten yuksek ihtimal pc gitti daha babamin haberi yok

kanka amacsiz eglencesine
Hocam madem bilgisayara birşey olursa babanın çok tepki vereceğini biliyorsun,temiz ve özenli kullansana.
Bu durumda bunu yapman gerekiyor, yaptıysan hata uğraşmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı