Bıktım

Ayhankazgın14

Decapat
Az önce babam aradı. Neymiş efendim 50 TL'si kaybolmuş(kesin tavuklu pideye yatırdı parayı).tabii alnımda "günah keçisi" yazıyor ya, hemen annemi aradı "Yusuf Para'yı almıştır kesin falan falan, demiş. O parayla da bir borcunu ödeyecekmiş son 50 TL'yi netleştirememiş. Ulan hiç mi bir insanın cebinde 50TL olmaz ya? Hep birileriyle kavga eden bir babam var belki de kaç kez birileriyle kavga etti diye işinden ayrılmıştır. En son (taa 10 yıl önce) çok güzel bir işi vardı. Yemek beleş, araba beleş, parası şimdi çalışsa net 5K ama yok! Gene gitmiş annemin çok uzaktan Aleyna Tilki'ye benzeyen cüce bir akrabası ile kavga etmiş onu işten atmaya zorlayacağına kendisi çıkmış. Elde ne kadar mal varlığı varsa hepsini gidip, satarak bir dükkana kiracı olmuş eşya vs. almış. Şu anki aylık geliri askeri maaşın bile altındadır kesin. Bir de 4 kişiye bakıyor ya o kadar mal varlığımız vardı 10 yıl borç alsak şimdi satsaydık o varlığımızı, hiç çalışmadan gene krallar gibi yaşardık ya. Tam 3 kez 1 yılda stres yüzünden bayıldı (geldi gene borçlar kapıya) sürekli akrabalar eve toplanıyor, ambulanslar adamı götürüyor (yıl 2019). Sırf stresten dolayı kaç farklı hastalığa yakalandım şu anda hala geçmeyen yağlı egzama hastalığı var. Normalde bunun için ilaç almam gerekiyor ama gene ana sebep (para yok) zaten çok önemli bir hastalık değil de neyse.

Bu fakirlikten cidden bıktım ya! 20 TL'lik bir fareyi almak için 5 gün yalvarmak, 10-11 yıl boyunca başkalarının verdiği kıyafetleri giymek cidden utanç vericiydi.
Sürekli bir şey istesem "Şu durumda başımı ağrıtma" diyor. Daha geçen ay Allah razı olsun devletten işkur yoluyla 7300 TL nakit aldık ama bu bile borcunu ufacık bile karşılamaya yetmiyor. Borcunu kapatmak için borç alan bu adamın hiçbir çare bulamayıp strese girdiğinde stresini azaltması için bana elini kaldırmasından da bıktım.
Daha 15 yaşındayım ileride en azından çırak olarak bir yerlerde çalışıp durumumuzu biraz hafifletip "senden bir halt olmaz!" demeyi çok istiyorum ama o 1-2 yıl gözüme 10 yıl gibi geliyor.
birde her borçla geldiğinde bırak bu dükkanı başka biryerde çalış deyince ben 40 yaşımı geçtim çalışamam artık başkasının emrinde vs. en sinir olduğumda kendine alacak atleti yok ama puzzle almasını yapamsını biliyor

millet 2. bir iş yapıp nerden para kazanırım diye bakıyor bu bütün gün dükkanda boş durup world of tanks oynuyor eve gelincede full puzzly

İçimi buraya dökmek cidden çok iyi geldi teşekkürler Technopat halkı.

Son düzenleme:
Az önce babam aradı. Neymiş efendim 50 TL'si kaybolmuş(kesin tavuklu pideye yatırdı parayı).tabii alnımda "günah keçisi" yazıyor ya, hemen annemi aradı "Yusuf Para'yı almıştır kesin falan falan, demiş. O parayla da bir borcunu ödeyecekmiş son 50 TL'yi netleştirememiş. Ulan hiç mi bir insanın cebinde 50TL olmaz ya? Hep birileriyle kavga eden bir babam var belki de kaç kez birileriyle kavga etti diye işinden ayrılmıştır. En son (taa 10 yıl önce) çok güzel bir işi vardı. Yemek beleş, araba beleş, parası şimdi çalışsa net 5K ama yok! Gene gitmiş annemin çok uzaktan aleyna Tilki'ye benzeyen cüce bir akrabası ile kavga etmiş onu işten atmaya zorlayacağına kendisi çıkmış. Elde ne kadar mal varlığı varsa hepsini gidip, satarak bir dükkana kiracı olmuş eşya vs. almış. Şu anki aylık geliri askeri maaşın bile altındadır kesin. Bir de 4 kişiye bakıyor ya o kadar mal varlığımız vardı 10 yıl borç alsak şimdi satsaydık o varlığımızı, hiç çalışmadan gene krallar gibi yaşardık ya. Tam 3 kez 1 yılda stres yüzünden bayıldı (geldi gene borçlar kapıya) sürekli akrabalar eve toplanıyor, ambulanslar adamı götürüyor (yıl 2019). Sırf stresten dolayı kaç farklı hastalığa yakalandım şu anda hala geçmeyen yağlı egzama hastalığı var. Normalde bunun için ilaç almam gerekiyor ama gene ana sebep (para yok) zaten çok önemli bir hastalık değil de neyse.

Bu fakirlikten cidden bıktım ya! 20 TL'lik bir fareyi almak için 5 gün yalvarmak, 10-11 yıl boyunca başkalarının verdiği kıyafetleri giymek cidden utanç vericiydi.
Sürekli bir şey istesem "şu durumda başımı ağrıtma" diyor. Daha geçen ay Allah razı olsun devletten işkur yoluyla 7300 TL nakit aldık ama bu bile borcunu ufacık bile karşılamaya yetmiyor. Borcunu kapatmak için borç alan bu adamın hiçbir çare bulamayıp strese girdiğinde stresini azaltması için bana elini kaldırmasından da bıktım.
Daha 15 yaşındayım ileride en azından çırak olarak bir yerlerde çalışıp durumumuzu biraz hafifletip "senden bir halt olmaz!" demeyi çok istiyorum ama o 1-2 yıl gözüme 10 yıl gibi geliyor.

İçimi buraya dökmek cidden çok iyi geldi teşekkürler Technopat halkı.

Allah yardımcın olsun hocam.

Ne diyeyim bilemedim. Üzüldüm senin için. Dayakçı bir babam olsaydı 1 dakika evde durmazdım.

Yani, eskiden dayakçıydı denebilir ben büyüdüm o yaşlandı.
Okulunu okumanı tavsiye ederim diploma senin hayatını değiştirecektir her ne olursa olsun oku.

Evet 3 gün sonrada LGS'ye gireceğim çok çalışıyorum zaten ne tutturabilir sem artık.
Bizde 10nm i5'ler stoklara gelmedi diye. Kendimizinkini dert sanıyoruz.

Benden daha kötülerininde olduğunu biliyorum, Allah zorda kalan herkese yardım etsin.

Benimki de tarları arsaları sattı pavyonda yedi. Elinde bir dükkanı var oda pandemiden kapalı. Gelmiş bana sigara al diyor gel de çıldırma.

İnsan babasını seçemiyor. Ama yaşamında sadece bir babası oluyor. Elinde olmayanlara üzülmek durumundan isyan etmek yerine elindekilerle mutlu olmayı babanı o haliyle de sevmeyi, onla yokluklar içinde de güzel vakit geçirmeyi denemelisin. İlerde bu yokluktan kurtulabilirsin ama babanı ve bu zamanını bir daha bulamayabilirsin.

Geri
Yukarı