Bilal Erdoğan fakirliğe "çare" buldu: Zekat

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Diyanet TV’de katıldığı ‘İyilik Vakti’ programında “Zekat verilse dünyada fakir fukara kalmaz, hesabı kitabı yapan insanlar anlatıyor. Dünyanın en zengin ülkesi olmayabiliriz ama gönlü en zengin ülkesiyiz” ifadelerini kullandı.

162364.png

Yazık kafana insanlardan ürün dilenmek yerine şu ülkeyi geliştirsek hocam o monitörü 2 haftalık harçlık ile alırsınız hangisi daha iyi siz karar verin
Siz sanki farklısınız tek bildiğiniz oturduğunuz yerden şikayet etmek ülkenin gelişmesi adına ne yapıyorsunuz acaba ? Boş boş oturup ülkenin halinden yakınmak yerine bir şeyler yapmalıyız.

Peki hocam üretmeden verilsin 100 yıl geçinsin dünya sonra nolacak herkes sana 1 lira verse bile ekmek alamayacaksın gibi. Üretilse bile bir yere kadar taşır zekat işi.

Bunu ima etmemiş. Ekonomi ile ilgili bir yer yok. Türkiye'yi de kastetmemiş.

Hepiniz bir yerlerinizden anlıyorsunuz. Demek istediği eğer parası olanlar olmayana (Afrika gibi) zekat verirse dünyada açlık daha az olur ama siz tabii yine...
Ee zengin adam fakire 1TL verdi ne oldu? Ekonomiye katkı sıfır Allah zaten bunu cennet için yapıyorsunuz diyor ülkenizi geliştirmek için değil. İyi kalpli cennete gidecek kadar layık olmak için.
Adam zaten Amerika'yı kastetmişti. Aynen.

Siz sanki farklısınız tek bildiğiniz oturduğunuz yerden şikayet etmek ülkenin gelişmesi adına ne yapıyorsunuz acaba ?
Ben 17 yaşımda napayım ağa Allah için ya ben derslerime çalışıyorum 90 matematiğim var kimya 87 falan tek tek saymayayım bir yandan yazılım falan çalışıyorum ben kendi geleceğime bakarım yönetim uğraşacak ülke ile ben değil.

Hepiniz bir yerlerinizden anlıyorsunuz. Demek istediği eğer parası olanlar olmayana (Afrika gibi) zekat verirse dünyada açlık daha az olur ama siz tabii yine...
Bu ülkede herkes Müslüman değil birincisi. İkincisi herkes zekat veremez çünkü zekatın belirli şartları vardır. Üçüncüsü herhangi bir kişi Müslüman olsa ve şartları sağlasa bile isterse verir çünkü o kişiye zekat vermediği için kim karışabilir ki?

Evet eskiden baksan hakli derdim ama!
Zekat için nisap miktarı malin olmalı ve üzerinden 1 yil geçmeli. Daha şartı var ama saymayacagim.

Verilse fakirlik biter mi? Bence hayır.
Milyarlarina milyar katmak için ugrasan bir kesim var ne yazik ki!
Diger yandan bu ay 50 TL arttırabilir miyim acaba diye düşünen kesim.

Bu ülkede herkes Müslüman değil birincisi.
Kimse aksini demedi.
İkincisi herkes zekat veremez çünkü zekatın belirli şartları vardır.
Bunun da aksi iddia edilmedi.
Üçüncüsü herhangi bir kişi Müslüman olsa ve şartları sağlasa bile isterse verir çünkü o kişiye zekat vermediği için kim karışabilir ki?
Karışan olmadı sadece yararlarını tartışıyorlar.

Ben 17 yaşımda napayım ağa Allah için ya ben derslerime çalışıyorum 90 matematiğim var kimya 87 falan tek tek saymayayım bir yandan yazılım falan çalışıyorum ben kendi geleceğime bakarım yönetim uğraşacak ülke ile ben değil.
Hocam yapabildiklerinizi yapıyorsunuz bence. Fakat üniden sonra iş yok ki. İstesen bile yararlı olamıyorsun.

Doğru ama üretim olmadıktan sonra herkes birbirinden aldığı para ile nereye kadar yani bunu demek istiyorum şahsen takip ettiğimden beri forumu sevdiğim bir kişisiniz sizinle tartışmak istemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı