Bilal Erdoğan fakirliğe "çare" buldu: Zekat

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Diyanet TV’de katıldığı ‘İyilik Vakti’ programında “Zekat verilse dünyada fakir fukara kalmaz, hesabı kitabı yapan insanlar anlatıyor. Dünyanın en zengin ülkesi olmayabiliriz ama gönlü en zengin ülkesiyiz” ifadelerini kullandı.

162364.png

Ne diyor, izlemedim ben?

Herkes düzenli olarak zekatını verse ülke de fakir kalmaz derken tamamen açlık yok, fakirlik yok çok güzel bir ülkeyiz manasında dememişte, ondan bahsediyorum. Hani zekat vermenin amaçları vardır ya, fakirleri sevindirmek geçinmelerine yardımcı olmak vesaire. Fakat arkadaşlar sanırım farklı anlamış, açıklayayım dedim. Haklı mı haksız mı o konuda yorum yapmayacağım. Sadece ne demek istediğini söyleyeyim dedim.

Herkes düzenli olarak zekatını verse ülke de fakir kalmaz derken tamamen açlık yok, fakirlik yok çok güzel bir ülkeyiz manasında dememişte, ondan bahsediyorum. Hani zekat vermenin amaçları vardır ya, fakirleri sevindirmek geçinmelerine yardımcı olmak vesaire. Fakat arkadaşlar sanırım farklı anlamış, açıklayayım dedim. Haklı mı haksız mı o konuda yorum yapmayacağım. Sadece ne demek istediğini söyleyeyim dedim.

Anladım, o bakimdan haklısınız.
Insan anlamak istediği yerden dinliyor bazen.

Hocam o zaman zekat vermeye onlar başlasın.
Ve bunlara sorsak Türkiye Müslüman bir devlet.
Vermediklerini nerden biliyorsun ? Zaten zor durumda olanlara yardım gönderiliyor ayrıca ne bekliyorsun her akşam haberler de '' şuralara devlet tarafından bağış verildi '' filan mı öyle yapılsa her yaptıklarını gözümüze sokuyorlar dersiniz yalan mı ?

Anladım, o bakimdan haklısınız.
Insan anlamak istediği yerden dinliyor bazen.

Arkadaşlar hemen yazıyı görünce, herkes zekat verse ülke de aç kalmaz yaşasın hepimiz zenginiz falan anladı diye düşünüyorum. Yorumlarımı okuyanlar yanlış anlamasınlar, kesinlikle haksız veya haklı konuşmuş demiyorum. Fakat adamın anlatmak istediğini anlayalım da öyle kötüleyelim veya övelim.

Hocam en iyisini yaparsınız. Kaçın hocam.
Aklıma gelmişken söyleyeyim düşüncenin birisi de sanırım anladığım kadarı ile Cumhurbaşkanı Azerbaycan ile Türkiye sınırlarını şehirler arası yolculuk gibi yapacakmış. Böyle birşey olursa Azerbaycan'a oradan Rusya falan diye Avrupa'ya gitmek istiyorum.

Geri
Yukarı