Bilal Erdoğan fakirliğe "çare" buldu: Zekat

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Diyanet TV’de katıldığı ‘İyilik Vakti’ programında “Zekat verilse dünyada fakir fukara kalmaz, hesabı kitabı yapan insanlar anlatıyor. Dünyanın en zengin ülkesi olmayabiliriz ama gönlü en zengin ülkesiyiz” ifadelerini kullandı.

162364.png

Vermediklerini nereden biliyorsun? Zaten zor durumda olanlara yardım gönderiliyor ayrıca ne bekliyorsun her akşam haberler de " şuralara devlet tarafından bağış verildi " falan mı öyle yapılsa her yaptıklarını gözümüze sokuyorlar dersiniz yalan mı?

Daha yeni bir olay yaşadım.
Bir cezairli vatandaş Osmanlı'nın orada insanları katlettiği söylüyordu.
Buradan kastım her turlu konuda insanları manipulate edersiniz. Sag olsun sol olsun fark etmez.

Aklıma gelmişken söyleyeyim düşüncenin birisi de sanırım anladığım kadarı ile Cumhurbaşkanı Azerbaycan ile Türkiye sınırlarını şehirler arası yolculuk gibi yapacakmış. Böyle birşey olursa Azerbaycan'a oradan Rusya falan diye Avrupa'ya gitmek istiyorum.
Hocam Bulgaristan bile şuradan daha güzel. Orta doğu ülkesi olmasında neresi olursa olsun gidin derim.

Daha yeni bir olay yaşadım.
Bir cezairli vatandaş Osmanlı'nın orada insanları katlettiği söylüyordu.
Buradan kastım her turlu konuda insanları manipulate edersiniz. Sag olsun sol olsun fark etmez.
Hocam onu hepsi söylüyor aşina olduk kendince aptal aptal konuşuyor o tipler kendisi gibi aptal olanları topluyor falan.

Vasfı olmayan kişiye hiçbir yerde is yok.
Tabii ki de öyle. Fakat her hangi bir avrupa ülkesinde kargo çalışanı bile her istediğini alabiliyor. Kargo çalışanları örnek olarak Almanya'da 1500-2500 Euro alıyor. Bizde bir kargo çalışanı da hemen hemen aynı birimde fakat fark ortada. Anlatmama gerek yok bence.

Hocam Bulgaristan bile şuradan daha güzel. Orta doğu ülkesi olmasında neresi olursa olsun gidin derim.
Hocam şunu söyliyeyim oralar maddi olarak daha iyi durumda olsa bile iş sahibi olmak daha zor çünkü işverenler çok seçici ayrıca Türk olduğunuz için ırkçılığa uğramanız da yüksek ihtimal. @Megaton hocamızın dediği çok doğru vasıfsız adam her yerde vasıfsızdır.

Ülke de ki vatandaşlar bir şey yapmadıktan sonra yönetim istediği kadar uğraşsın iktidara hangi parti geçerse geçsin o ülkeden adam olmaz. Sen ülken adına bir şeyler yapacaksın ki ülken gelişsin
yöneticek bir şey olmadıktan sonra iktidarda kim olursa olsun o ülke gelişmez.
Ülkeyi geliştirecek adamları ülkeden kaçırıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı