Bilal Erdoğan fakirliğe "çare" buldu: Zekat

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Diyanet TV’de katıldığı ‘İyilik Vakti’ programında “Zekat verilse dünyada fakir fukara kalmaz, hesabı kitabı yapan insanlar anlatıyor. Dünyanın en zengin ülkesi olmayabiliriz ama gönlü en zengin ülkesiyiz” ifadelerini kullandı.

162364.png

Hocam şunu söyliyeyim oralar maddi olarak daha iyi durumda olsa bile iş sahibi olmak daha zor çünkü işverenler çok seçici ayrıca Türk olduğunuz için ırkçılığa uğramanız da yüksek ihtimal. @Megaton hocamızın dediği çok doğru vasıfsız adam her yerde vasıfsızdır.
Hocam ırkçılık falan bence hepsi yalan. Eğer ırkçılık olsaydı Uğur Şahin ve eşinin bulduğu aşıyı kullanmazlardı. Tabii ki de yok demiyorum ırkçılık. Türkiye'de kendi milletinden insanlara ırkçılık yapılıyor. Buna ne demek gerek?

İktidar partisinin siyasette uyguladığı muhafazakarlık, İslamcılık ülkenin bu noktaya gelmesinin en büyük kanıtıdır. Adalet ve Kalkınma partisi özünde liberal politikalar izleyen bir parti, fakat din işlerini çok fazla devlet işlerine kattığı için piyasaya yatırımcı çekemiyor. Kimse de Erdoğana ve partiye güvenmiyor. Yani Bilal Erdoğanın bunu söylemesi absürt bir durum değil. Muhafazakarlık böyle bir şey. Söz konusu İslam ve Arap muhafazakarlığı olunca etkilerini daha sert hissediyoruz. Umarım bir gün ülke de muhafazakar ve İslam kelimesinin bir daha görmeyiz. Ve böyle insanlar medyada rağbet görmez...

İktidar partisinin siyasette uyguladığı muhafazakarlık, İslamcılık ülkenin bu noktaya gelmesinin en büyük kanıtıdır. Adalet ve Kalkınma partisi özünde liberal politikalar izleyen bir parti, fakat din işlerini çok fazla devlet işlerine kattığı için piyasaya yatırımcı çekemiyor. Kimse de Erdoğana ve partiye güvenmiyor. Yani Bilal Erdoğanın bunu söylemesi absürt bir durum değil. Muhafazakarlık böyle bir şey. Söz konusu İslam ve Arap muhafazakarlığı olunca etkilerini daha sert hissediyoruz. Umarım bir gün ülke de muhafazakar ve İslam kelimesinin bir daha görmeyiz. Ve böyle insanlar medyada rağbet görmez...
Ülkeyi bilmem ama siyasette halkın değerlerinin istismar edilmesinden bıktım.

Hocam ırkçılık falan bence hepsi yalan. Eğer ırkçılık olsaydı Uğur Şahin ve eşinin bulduğu aşıyı kullanmazlardı. Tabii ki de yok demiyorum ırkçılık. Türkiye'de kendi milletinden insanlara ırkçılık yapılıyor. Buna ne demek gerek?
Hocam sizin dediğiniz farklı bir örnek ben işverenler den bahsediyorum adamlar size muhtaç mı başkasını bulabilirler rahatça ama aynısı aşı için geçerli değil konu sağlık ve Uğur bey kanıtlarla aşısının faydasını ortaya koymuştu zaten.

Hocam sizin dediğiniz farklı bir örnek ben işverenler den bahsediyorum adamlar size muhtaç mı başkasını bulabilirler rahatça ama aynısı aşı için geçerli değil konu sağlık ve Uğur bey kanıtlarla aşısının faydasını ortaya koymuştu zaten.
Avrupa'nın şuan özellikle bu coronadan sonra çok daha fazla iş gücüne insan gücüne yani gence ihtiyacı olacak. İşci olarak, mühendis olarak vs. Bu yüzden kısaca muhtaç gibiler. Ve Z kuşağı bu ırkçılığı tamamen ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.

Ülkeyi geliştirecek adamları ülkeden kaçırıyorlar.
Gidenler haklı neden durasınki sen en iyi üniversiteden uçak mühendisi vb. Mezunu olup burda iş bulamadıktan sonra durmam.
Avrupa'nın şuan özellikle bu coronadan sonra çok daha fazla iş gücüne insan gücüne yani gence ihtiyacı olacak. İşci olarak, mühendis olarak vs. Bu yüzden kısaca muhtaç gibiler. Ve Z kuşağı bu ırkçılığı tamamen ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.
Ben ırkçılık konusunda en başta Lewis Hamilton'ı görüyorum adam bilmeyenler için gelmiş geçmiş en iyi F1 pilotu denebilir şuan ki istatistikler ile adam siyahi bir adam boğulmuştu. O günden beri büyük etki yarattı ırkçılığa karşı.

Evet iş gücüne ihtiyaçları olacak ama eminim ki orada bu işlere girmek isteyen bu kadar kişi varken Türklere öncelik vereceklerini zannetmiyorum. Ayrıca Z kuşağı'nın bu şekilde saçma işlerle IQ'su düşmeye devam ederse ( hem Türkiye hem dünya ) öyle bir şey olacağını zannetmiyorum sosyal medya platformlarında popüler kişilere ve hayran kitlesine bakarsanız anlarsınız zaten.

Geri
Yukarı