Bildiğiniz yabancı diller nelerdir?

A2 seviye veya B1 seviye İngilizcem vardır. Küçükken gittiğim Kur'an kursları sayesinde A1 seviye Arapçam da var. Maalesef lise 2. sınıf olduğum için yabancı dilimi pek fazla ilerletemiyorum ama İngilizcemi en azından mutlaka C1 seviyesine yükselteceğim.

C2 İngilizce biliyorum bir tek, yeni yeni Almanca öğrenmeye başladım.

Öğrenme metodu olarak en çok kullanılan 600 kelimeyi ezberleyerek başladım, sonrasında İnternet üzerinden aldığım kurs ve Polygot metodu ile öğrendim, dil öğrenmek kolay oluyor en başta. Zorlandığım kısım speking kısmı, onun çözümü de bol bol konuşmak.

İngilizceden başka bir şey bilmiyorum. C1'e kadar İngilizce bilgimi ilerletmiştim, sonrasında gerek konuşacak biri olmaması, gerek İngilizce aktiviteler olmaması nedeni ile çoğu bildiğim kelimeleri falan unuttum.

Öğrenmemde etkili olan ekstra bir şey olmadı. İngilizce bilgimi filmlere, dizilere, oyunlara, yaptığım araştırmalara ve makalelere borçluyum. Belki İngilizceyi sevip, ilgimin olması da etkili olmuş olabilir.
İngilizceyi sevmeniz güzel çünkü şu an bilmek zorunda olduğumuz, dayatılmış bir dil havası var.
Türkçeyi az çok biliyorum, İngilizce de var biraz.
Sizin de işiniz zor... Nativede kaldınız desenize :)
İngilizce düşük seviye ama seviyeyi yükseltmeyi düşünüyorum. Arapça diğerine göre bir tık üstü sayılabilir.
Yüzünü doğuya dönenlerden birisi daha :)
B2 İngilizce, derdimi anlatacak kadar Fransızca.
Rahatça ispanyolca veya italyancaya geçebilirsiniz.

2. ana dilim Fransızca ve C1 seviyelerinde İngilizce'm var. Bu 2'si yetiyor günlük yaşantımda. İspanyolca ve İtalyanca var sayılır mı bilmiyorum ama sadece temel kelimeler. Hobi olarak öğrenmiştim az buçuk.

Türkçe, Müslüman olduğum için arapça İngilizce, az buz Rusça ve Almanca.
Yanlış bir düşünce tarzı... Arapça bilmeyenler Müslüman olmuyor sanırım :)
Ki Arapça, bölgeden ve şehirden şehire farklılık gösteren konuşma ve yazılış tarzıyla, konsolosluklarda bile çalışanları çileden çıkaran bir dildir.
Hiç vize almayı denediniz mi Suudi Arabistan için? İnanın Türkçe bile zor anlaşıyorsunuz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
B1 İngilizce
A2 Yunanca

Yunanistan'da yaşadığım süreçte kulak dolgunluğu ile öğrendim, zor olmadı.
İngilizce için ise birçok yabancı arkadaş edindim, muhabbet etmenin çok faydasını gördüm.

Geri
Yukarı