Bildiri yayınlayan Ergun Mengi'ye tutuklama talebi

Herkese selamlar.

TV'de denk geldim:
IMG_20210413_000329.jpg

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 104 emekli amiralin bildirisine ilişkin soruşturmasında Ergun Mengi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Emekli amirallerin bildirisine ilişkin soruşturmada savcılık, serbest bıraktığı 13 şüpheli için sulh ceza hakimliğinden adli kontrol talep etti.

Kaynak: Son dakika: Darbe imalı bidiri soruşturmasında Ergun Mengi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Videonun tamamını paylaşır mısınız? Kimseyi zan altında bırakmanın alemi yok. "Bu iktidarın devam etmesi durumunda uluslararası toplum ambargo vb. uygulayabilir" demek istemiş de olabilir. 18 saniyelik video sonuçta. Tam ifadeyi dinlemek gerekir. Her durumda, anlatmaya çalıştığı her ne ise 18 saniyelik bir videodan anlaşılmaz.
18 değil 18000 saniye olsa ne değişirki?

Adam açıkça; "İktidarı demokrasi ile deviremezsek Halkıda cezalandıracak, Uluslararası(ABD) girişimlerde bulunulacak" demiş.

Daha ne desin istiyorsunuz?

Sizin derdiniz anlaşıldı.

Hayır hayır fikir özgürlüğü diyorsun önerimi sunuyorum. Yapın fikir özgürlüğü budur. Fikir özgürlüğü yok diyeceksin anayasaya madde sokup aynı görüşte olmayan insanların özgürlüğünü keseceksin.
Hata olan şey, cumhuriyetçi ve vatansever askerlerin 'Vatan haini' denilerek hapse atılması.

Sen darbeci generallere de vatansever diyorsundur😀

15 Temmuz'daki feto cularda yurtta sulh koymuştu ismi. Onlarda atatürkçü olduğunu iddia etmişlerdi. Uluönderimizi herkes pisliğine kılıf yapmış.

Bu arkadaş biraz daha gitse onları da serbest bırakın der. 15 Temmuz'da o kadar şehit varken tiyatro diyenler ile bu zihniyet aynı.

Adam açıkça; "İktidarı demokrasi ile deviremezsek Halkıda cezalandıracak, Uluslararası(ABD) girişimlerde bulunulacak" demiş. Daha ne desin istiyorsunuz?
Dikkatli dinlersen videoda adam sondaki kelimeyi tam söylemeden video kesiliyor.

Videonun tam bölümünü atarsan anlayabilir bunu.

Adam açıkça; "İktidarı demokrasi ile deviremezsek Halkıda cezalandıracak, Uluslararası(ABD) girişimlerde bulunulacak" demiş. Daha ne desin istiyorsunuz?
Video kesip biçilmeyle çok şey değişir emin olun.

Ambargo da bir girişimdir ve batı anlaşamadığı pek çok ülkeye/siyasetçiye uygular. CATSAA yaptırımları da bir girişimdir meselave batı bunu da uygular. Ambargonun halka etki eden sonuçları olur mesela ilaç vb. konularda. Adam pekala bundan bahsetmiş olabilir. Videonun uzun halini izlemek lazım diye bu nedenle diyorum. Üstü kapalı her ifadede darbe iması aramak, darbeden mağduriyet devşirmek isteyenlerin yapacağı iştir.

Hayır hayır fikir özgürlüğü diyorsun önerimi sunuyorum. Yapın fikir özgürlüğü budur. Fikir özgürlüğü yok diyeceksin anayasaya madde sokup aynı görüşte olmayan insanların özgürlüğünü keseceksin.

Kardeş ben senin gibilerle çok karşılaştım. Sizin niyetinizi çok iyi biliyorum. Bu ülkenin kurucu değerleriyle kavganızı da biliyorum. Atatürk'ü koruma kanunu orada boş yere durmadığını da biliyorum. Bu tartışmaya hiiç girmem.

Ayrıca son cümleni ve

Bu arkadaş biraz daha gitse onları da serbest bırakın der. 15 Temmuz'da o kadar şehit varken tiyatro diyenler ile bu zihniyet aynı.

bu şahsın bu cümlelerini kaale bile almıyorum. Çok şükür ömrümüzde maklubeye kaşık sallamadık. Ha sizin yerden yere vurduğunuz Atatürk'ü koruma kanunun aynı zamanda bil bakalım kimler tıpkı sizin gibi yerden yere vurmuştur? Cevabı için o suistimale doyamadığınız 15 Temmuz felaketinin faillerine bak.

Konuyu da daha fazla dağıtma. Başlık amirallerin bildirisi ile ilgili.

Video kesip biçilmeyle çok şey değişir emin olun.

Ambargo da bir girişimdir ve batı anlaşamadığı pek çok ülkeye/siyasetçiye uygular. Catsaa yaptırımları da bir girişimdir meselave batı bunu da uygular. Ambargonun halka etki eden sonuçları olur mesela ilaç vb. konularda. Adam pekala bundan bahsetmiş olabilir. Videonun uzun halini izlemek lazım diye bu nedenle diyorum. Üstü kapalı her ifadede darbe iması aramak, darbeden mağduriyet devşirmek isteyenlerin yapacağı iştir.

Kardeş ben senin gibilerle çok karşılaştım. Sizin niyetinizi çok iyi biliyorum. Bu ülkenin kurucu değerleriyle kavganızı da biliyorum. Atatürk'ü koruma kanunun orada boş yere durmadığını da biliyorum. Bu tartışmaya hiiç girmem.

Ayrıca son cümleni ve.

Bu şahsın bu cümlelerini kaale bile almıyorum. Çok şükür ömrümüzde maklubeye kaşık sallamadık. Ha sizin yerden yere vurduğunuz Atatürk'ü koruma kanunun aynı zamanda kimler tıpkı sizin gibi yerden yere vurmuştur dersen, cevabı için o suistimale doyamadığınız 15 Temmuz felaketinin faillerine bak.

Konuyu da daha fazla dağıtma. Başlık amirallerin bildirisi ile ilgili.

Ben Atatürk'e hakaret dahi etmedim bana iftira atıyorsun. Bu ülkedeki herkes atatürkçü olsaydı o kanuna ve maddeye gerek kalmazdı.

Subay bir aileden geliyorum, emin ol bu konularda senden çok daha fazla şey biliyorumdur.
O fetöcü denilen bazı paşalarla tanışmışlığım var.

Boş boş atar yapacağına vatansever askerler ile terörist askerleri birbirinden ayırmayı öğren.

15 Temmuz'da hain denilmiş generaller darbenin bastırılmasına yardım etti.

Subay bir aileden geliyorum, emin ol bu konularda senden çok daha fazla şey biliyorumdur.
O fetöcü denilen bazı paşalarla tanışmışlığım var.

Boş boş atar yapacağına vatansever askerler ile terörist askerleri birbirinden ayırmayı öğren.

15 Temmuz'da hain denilmiş generaller darbenin bastırılmasına yardım etti.

Biz darbeyi yapanlardan bahsediyoruz.

Geri
Yukarı