Bilek Kırılmasından Sonra Kalecilik Yapılır mı?

TheTouQuicks28

Hectopat
Oncelikle selamlar herkese ben 15 yasindayim. 4 gun once sağ el bileğimi halisahada kalecilik yaparken kirdim. Bu yıl bir takimin altyapisinda futbola geri donecektim. 2yil once de futbol oynarken bileğim incindi diye birakmistim. Zayif oldugumdan midir bilmem bileğim sert sutlara karsi cok hassas. 1.73 boy 56 KG'yim ve zayif bir yapim var. Sorum şu ben bir daha kalecilik yapabilecek miyim? Elim daha hassas mi olacak? Yapabilceksem bilegimi sert sutlara karsi nasil hazirlamaliyim veya guclendirmeliyim?Lutfen bana yardimci olun bir takimda kaleci olmayi cok istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 defa farklı iki elimin parmakları kırıldı. Şunu söylemem gerekiyor ki hassaslaşması olası çünkü önceden de hassas dediğine göre. Doktoruna danışman senin için en iyisi olacaktır. Pek çok kişinin başına gelmiş bir şey değil çünkü bu. Misal 3 yıl önce sol gözüme plastik bir cisim çarpmıştı ve yırtılmıştı gözüm (büyük göz bebeğim) ve çok düşük bir şansla da olsa da kurtuldum. Gözümün durumu da iyi çok şükür. Ancak doktor bana en az 35 yaşına kadar futbol yasak dedi ve aynı şekilde yumruk çarpmaması da gerekiyor, çünkü aksi takdirde gözümü kaybederim. Bunu yazmamın sebebi sağlığının her şeyden önemli olması ve kendine dikkat etmeni istememdir. Doktorun risk var diyorsa sakın bulaşma bir daha gitgide hassaslaşıyor çünkü parmaklar ve emin ol eskisi gibi olmuyor.

Aynısı bana da oldu. Arkadaş topa aşırı derece abanmıştı. Bileğim geriye doğru katlandı. Tam ters şekilde de alçı yaptılar. İnsanların fiziksel ve biyolojik özellikleri farklıdır. Kemik dayanıklılığı denen bir şey var. Örnek olarak benim kırıklarımın kaynaması 15 günü geçmezken (hatta daha kısa) akranlarımın kemik kaynaması 30 günü hatta 2 ayı bulabiliyor. Bu konuyu doktorunla konuş. Biri gelir oynarsın der, gidip oynarsın (şimdiden söyleyeyim aynı kırık yer 2. defa kırılırsa ameliyatla platin benzeri metal takıyorlar. Tabii bu dediğim gibi kişiden kişiye değişir.) maf olursun. Röntgenlerde sadece kaynamış yer olan dış kemik cephesi görünür. İçerisindeki süngerimsi yapı daha kırık yeri alçıyı çıkarsan da dolmamış olabilir. Bu platform bilgisayardan anlayan ve anlamayanlar için. Bence git doktoruna anlat. Yardımcı olur.

Aynısı bana da oldu. Arkadaş topa aşırı derece abanmıştı. Bileğim geriye doğru katlandı. Tam ters şekilde de alçı yaptılar. İnsanların fiziksel ve biyolojik özellikleri farklıdır. Kemik dayanıklılığı denen bir şey var. Örnek olarak benim kırıklarımın kaynaması 15 günü geçmezken (hatta daha kısa) akranlarımın kemik kaynaması 30 günü hatta 2 ayı bulabiliyor. Bu konuyu doktorunla konuş. Biri gelir oynarsın der, gidip oynarsın (şimdiden söyleyeyim aynı kırık yer 2. defa kırılırsa ameliyatla platin benzeri metal takıyorlar. Tabii bu dediğim gibi kişiden kişiye değişir.) maf olursun. Röntgenlerde sadece kaynamış yer olan dış kemik cephesi görünür. İçerisindeki süngerimsi yapı daha kırık yeri alçıyı çıkarsan da dolmamış olabilir. Bu platform bilgisayardan anlayan ve anlamayanlar için. Bence git doktoruna anlat. Yardımcı olur.

Kesinlikle aynı fikirdeyim doktordan başka kimseye danışması uygun olmaz bence de.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı