Bileklerim çok ince

Murat Çelebi

Centipat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
DDR 4 8 GB RAM,NVİDİA MX230 EKRAN KARTI,İNTEL CORE İ5 1035G1 CPU
Meslek
Bilgisayar Teknikerliği
Öncelikle hepinize selam. 2 senedir basketbol oynuyorum 1 senedirde fitness ile uğraşıyorum bacaklarım bicepslerim hepsi gayet iyi ama bileklerim bir türlü kalınlaşmıyor ne yapmalıyım? Bir de sol kolum sağ kolumdan gözle görülür derecede daha ince. Bunu nasıl düzeltirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hepinize selam. 2 senedir basketbol oynuyorum 1 senedirde fitness ile uğraşıyorum bacaklarım bicepslerim hepsi gayet iyi ama bileklerim bir türlü kalınlaşmıyor ne yapmalıyım? Bir de sol kolum sağ kolumdan gözle görülür derecede daha ince. Bunu nasıl düzeltirim?
Hocam benimde bileklerim çok ince genetik yapacak bir şey yok. Ön kol çalışınca dışarıdan bilek kendini o kadar çok belli etmiyor. Bilekleri büyütmek pek mümkün değil bu yüzden ön kol çalış. Kollara gelicek olursak, bar ve makinelerden çok dambılla çalış. Sol kolun 12 tekrarda tükendiyse sağ kolunda da aynı tekrarı yap. Fakat kolların makine ve barla çalışmadığın için daha az büyüyecek. Benim 1 cm fark var ciddi belli oluyor ve bunu neredeyse herkes yaşıyor o yüzden pek takmaya gerek yok.

Hocam benim de bileklerim çok ince genetik yapacak bir şey yok. Ön kol çalışınca dışarıdan bilek kendini o kadar çok belli etmiyor. Bilekleri büyütmek pek mümkün değil bu yüzden ön kol çalış. Kollara gelecek olursak, bar ve makinelerden çok dambılla çalış. Sol kolun 12 tekrarda tükendiyse sağ kolunda da aynı tekrarı yap. Fakat kolların makine ve barla çalışmadığın için daha az büyüyecek. Benim 1 cm fark var ciddi belli oluyor ve bunu neredeyse herkes yaşıyor o yüzden pek takmaya gerek yok.

Herkes yaşıyor da benimki bayağı bayağı fark ediyor spora ilk başladığımda fark etmeden sağ kolla daha nizami yaptığım için büyük ihtimal zaten gündelik hayatta da çoğunlukla sağ elimi kullanıyorum.

Herkes yaşıyor da benimki bayağı bayağı fark ediyor spora ilk başladığımda fark etmeden sağ kolla daha nizami yaptığım için büyük ihtimal zaten gündelik hayatta da çoğunlukla sağ elimi kullanıyorum.
Hocam sana daha ilginç bir bilgi vereyim benim sağ göğsüm sol göğsümden büyük, cidden kötü duruyor, ortası da boş ama yılmıyorum, eşitlemeye falanda çalışmıyorum. Öyle nasıl spora başladıysam hala aynı hatta daha azimli devam ediyorum.

Hocam canını hiç sıkma her anterman sonuna 2 tane bilek antermanı ekleyebilirsin önerilerim her fittnes antermanının sonuna reverse curl ve wrist curl bunları her anterman sonu yap ve benimde sıkıntı çektiğim kas eşitsizliği bunuda şöyle çözebilirsin biceps idmanlarında barlarla çalışmaktansa dumbellara yönel ve küçük kolunu her zaman 1 set daha fazla çalıştır bunlardada scoot curl ve preacher curl yapabilirsin en önemlisi kafana takma zamanla dücelicek.

Hocam sana daha ilginç bir bilgi vereyim benim sağ göğsüm sol göğsümden büyük, cidden kötü duruyor, ortası da boş ama yılmıyorum, eşitlemeye falanda çalışmıyorum. Öyle nasıl spora başladıysam hala aynı hatta daha azimli devam ediyorum.
Genelde sol göğüsler büyük olur kalbin tarafından dolayı sağ taraf büyklüğü gücünüzün büyük bir tarafı sağda demekki bench press yerine dumbell press öneririm.

Geri
Yukarı