Bilerek garanti süresini doldurtan Satıcı mağaza nereye şikayet edilmeli?

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
Selam. Bir firmadan anakart almıştım ve bundan 1 ay öncesinde 2.RAM slotu çalışmıyordu. Bende garantiye göndermek istedim ve gönderdim.

1 Mart 2023 tarihinde garantiye göndermeme rağmen bir ses soluk yok. Sabah aradım ve hala ASUS'da olduğunu haber beklediklerini söylediler. ASUS'u aradım ve seri numarası istiyordu. Bilmediğim için geri aldığım yeri aradım ve onlar beni gün içinde arayıp söyleyeceklerini söylediler seri numarasını.

Saat 18:00 oldu ve yine aranmadım. 20 günlük garanti süresi 27 gün oldu. Yarın itibari ile 28 gün olacak. Nereye şikayet etmeliyim? CİMER mi yoksa THH'mi?

Selam. Bir firmadan anakart almıştım ve bundan 1 ay öncesinde 2.RAM slotu çalışmıyordu. Bende garantiye göndermek istedim ve gönderdim.

1 Mart 2023 tarihinde garantiye göndermeme rağmen bir ses soluk yok. Sabah aradım ve hala ASUS'da olduğunu haber beklediklerini söylediler. ASUS'u aradım ve seri numarası istiyordu. Bilmediğim için geri aldığım yeri aradım ve onlar beni gün içinde arayıp söyleyeceklerini söylediler seri numarasını.

Saat 18:00 oldu ve yine aranmadım. 20 günlük garanti süresi 27 gün oldu. Yarın itibari ile 28 gün olacak. Nereye şikayet etmeliyim? CİMER mi yoksa THH'mi?
İlk önce THH'ye başvurun. Onlar sorununuzu çözerler ama diyelim ki çözmediler, soluğu CİMER'e hem firmayı, hem de THH'yi şikâyet ederek alabilirsiniz.

İlk önce THH'ye başvurun. Onlar sorununuzu çözerler ama diyelim ki çözmediler, soluğu CİMER'e hem firmayı, hem de THH'yi şikâyet ederek alabilirsiniz.
İkisine birden şikayet etmeyi planlıyorum. Şuan da CİMER'e yazıyorum. Umarım kısa sürede çözülür sorunum. Bilgisayar üzerinden çalışıyorum 1 aydır bu adamları bekliyorum yani... Desteğe mesaj attım cevap bile vermediler 3 gündür.

Siz eğer firmaya ilettiyseniz gereken süre zarfında sorun sizden çıkıyor artık. Hele ki cihaz Asus'a iletildiyse sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Asus'tayken garanti süresi dolsa bile bir problem olmaz. Sizin gönderdiğiniz zamanki kargo bilgileriniz falan elinizdeyse onu da kenarda tutun. Ayrıca siz direkt Asus'a değil başka firmaya gönderdiyseniz ve onlar Asus'a gönderdiyse size değil sadece gönderen firmaya bilgilendirme yapıyorlar. Öyle katı bir kuralları var.

Bu arada firmaların hangileri olduğu bilgilerini de paylaşmanızda sakınca yok diye düşünüyorum.

Siz eğer firmaya ilettiyseniz gereken süre zarfında sorun sizden çıkıyor artık. Hele ki cihaz ASUS'a iletildiyse sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. ASUS'tayken garanti süresi dolsa bile bir problem olmaz. Sizin gönderdiğiniz zamanki kargo bilgileriniz falan elinizdeyse onu da kenarda tutun. Ayrıca siz direkt ASUS'a değil başka firmaya gönderdiyseniz ve onlar ASUS'a gönderdiyse size değil sadece gönderen firmaya bilgilendirme yapıyorlar. Öyle katı bir kuralları var.

Bu arada firmaların hangileri olduğu bilgilerini de paylaşmanızda sakınca yok diye düşünüyorum.

Hocam 1 Mart'da aldığım yere yani gençer Gaming'e gönderdim. 2-3 gün sonra aradılar ve ASUS'a yetkili servisine gönderdiklerini söylediler. O günden beri hiçbir haber hiçbir şey yok. Bugün olanları ise anlattım. Asus'a bende güneceğimi biliyorum ama 1 ay oldu neredeyse ve artık ihtiyacım var gerçekten.

Son düzenleme:
Sen Gencer Gaming'e teslim ettiğin an senden çıkmıştır konu. Gerisini onlar çözmeliler. Sen onlarda ürün ulaştığı süre zarfındaki geçen zamandan Garanti olarak sorumlu değilsin. Bazen yoğunluk, ürün raporunun çıkması, değişim veya para iadesinin onaylanması vs. zaman alabiliyor. Sabırlı ol ve bu hafta içi de sürekli iletişime geçip elle tutulur bir yanıt almaya çalış.

Sen Gencer Gaming'e teslim ettiğin an senden çıkmıştır konu. Gerisini onlar çözmeliler. Sen onlarda ürün ulaştığı süre zarfındaki geçen zamandan Garanti olarak sorumlu değilsin.
Hem THH hem de CİMER'e şikayette bulundum. Bence düzgün ve açıklayıcı yazdım.
1679931602987.png

Bu arada 20 iş günü diye biliyorum. Hafta sonları ve resmi tatiller dahil edilmiyor. Bu süre zarfında kullanıcı hatası bile olsa ürün serviste bir sonuca ulaştırılmadığında ya aynı ürün, ya bir üst modeli ya da para iadesi seçenekleri sunmak durumundalar diye biliyorum.

Bu arada 20 iş günü diye biliyorum. Hafta sonları ve resmi tatiller dahil edilmiyor. Bu süre zarfında kullanıcı hatası bile olsa ürün serviste bir sonuca ulaştırılmadığında ya aynı ürün, ya bir üst modeli ya da para iadesi seçenekleri sunmak durumundalar diye biliyorum.
Evet 20 iş günü. 8 gün sadece iş günü olarak geçiyor. Yine aynı mevzu.

Geri
Yukarı