Bileşen üreten firmalarda çalışmak için hangi bölüm okunmalı?

deGGa

Kilopat
Arkadaşlar şu an 15 yaşındayım. Adana Fen Lisesinde 10. sınıfa geçtim. Bilgisayar acayip bir ilgim var. Parçalar olsun diğer şeyler olsun. Bununla ilgili üniversite okuyup başlıkta da belirttiğim gibi MSI, Cooler Master, Corsair gibi firmalarda çalışmak istiyorum. Bunun için hangi bölümü hangi üniversiteden bitirmek gerekiyor? Biraz araştırdım ve Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Intel tarafından destekleniyormuş.

Üretimde, tasarlamada calismak için mühendis olman gerek.

Mesela ben de kendimi 15 yıl sonra Boeing'de mühendis olarak görmek istediğimden muh okudum.
Hangi universitede okudunuz ?

Ben de Toulouse'da bir Airbus muhendisi olmak istiyorum hedefim METU.

Son düzenleme:
Üretimde, tasarlamada calismak için mühendis olman gerek.

Mesela ben de kendimi 15 yıl sonra Boeing'de mühendis olarak görmek istediğimden muh okudum.
Şu sıralar sınava giren arkadaşlar için tercih dönemi. Ben de diyordum ki okuduğumuz bölümlerin genel olarak artı ve eksilerinden bahsederek küçük rehberler yapıp yayınlasak ne güzel olur diye. Eminim bizden sonra başkaları da bize katılıp kendi bölümlerini tanıtırlar. Hem bu küçük rehberler uzunca süre buralarda kalırlar hem de tercih dönemindeki arkadaşlara yardımcı olmuş oluruz. Ne dersin? İlk sen başla istersen. 😊

ITÜ dışında uçak müh okunur mu bilmiyorum. Özellikle yurt dışı hedefiniz varsa ITÜ olsun hedefiniz.
Aynı şekilde uzay müh bölümde var fakültede. Uçağa göre daha düşük puanı ama o da iyidir.
Şu sıralar sınava giren arkadaşlar için tercih dönemi. Ben de diyordum ki okuduğumuz bölümlerin genel olarak artı ve eksilerinden bahsederek küçük rehberler yapıp yayınlasak ne güzel olur diye. Eminim bizden sonra başkaları da bize katılıp kendi bölümlerini tanıtırlar. Hem bu küçük rehberler uzunca süre buralarda kalırlar hem de tercih dönemindeki arkadaşlara yardımcı olmuş oluruz. Ne dersin? İlk sen başla istersen. 😊
Bu ay mesgulum ama istek varsa yaparız :)

Aslında devre tasarımı istiyorum. Aklımda 2 meslek var. Elektroniğe İlgim olduğu için. Küçüklüğümden beri elektronik eşyalar ile ilgilenmeyi. Parçayı değiştirmeyi çok seviyorum. Ve bunları sevdiğim için bunları üretmek istiyorum. Biri uçak mühendisliği İTÜ'de. Baya araştırdım. İTÜ Apis var. Takip ediyorum. Diğeri de daha yeni araştırmaya başladığım. Bilgisayar Mühendisliği. Araştırıyorum fakat elimde pek bir bilgi yok. Fakat sırf mühendislik istediğimden. Ortaokulu özel bir okulda okumadığım için yazın anneannemler ile kalıp İngilizce kursuna gidiyorum. Bu meslekler ile ilgili biraz daha bilgi verirseniz çok yardımcı olursunuz. Şuan araştırmaya başlamamın nedeni ise bir hedef koymak istememdendir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı