Bilgi Sarmalı Geometri branş denemesi nasıl değerlendirilebilir?

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba. Elimde bu deneme mevcut. Bu denemeden her gün 1 TYT, 1 AYT kısmını çözmeyi düşünüyorum. TYT 14, AYT 12 deneme. Sizce bu denemeyi nasıl daha iyi değerlendirebilirim? Deneme sonrası yapamadığım soruların çözümüne bakacağım. Art arda denemelerde aynı konudan gidersem onun üzerine çalışma yapayım diyorum. Sizce nasıl olur?

Genel olarak TYT 6-7 net geliyor. AYT Trigonometri hariç 4-5 net çıkıyor zorlarsam. Seri deneme haftasında olduğumuz için dershane denemeleri ile de güzel bir analiz yaparım. Üzerine gidersem geometriyi fule yakın yapabilir miyim?

Trigo dahil 11 tane geometri çıksa trigoları yapıyorsan 11 sorudan 8 net yapıyorsun demektir yani pek eksiğin yok gibi görünüyor ancak genelde yapamadıkların hangi konu analitik ve katı cisim mi?

Trigonometri ile harmanlanan sorular ile çember ve analitikten gidiyorum. Mesela Toprak AYT denemesinde 4 trigodan 2 tane yapabildim. Trigonometri tekrarı yapacağım. Onu da bir fasikülle yapacağım.

Her gün 1 TYT-AYT çözmek mantıklı. Trigonometri hariç toplam 18 soru geliyor desek 5 tanesi falan zor ve uğraştırıcı oluyor. TYT için vakit sıkıntı olduğundan kişiye kalmış bir durum ama AYT'de süre bol olduğundan en uzun, en saçma yol bile mübahtır.

Her gün 1 TYT-AYT çözmek mantıklı. Trigonometri hariç toplam 18 soru geliyor desek 5 tanesi falan zor ve uğraştırıcı oluyor. TYT için vakit sıkıntı olduğundan kişiye kalmış bir durum ama AYT'de süre bol olduğundan en uzun, en saçma yol bile mübahtır.

Trigonometri dediniz, sormadan geçmeyeyim. Trigonometri için öneriniz var mıdır acaba? 2 ay önce bitirmiştim, denemeler haricinde konunun yüzüne pek bakmadım. Müsait bir vakitte full tekrar videosu + soru çözümü izleyip Acil Trigonometri fasikülünü çözsem nasıl olur? Acil'i alıp bırakmıştım. Dershane kitabından bitirmiştim. Bu kitabı da kullanmadan geçmeyeyim diyorum.

Trigonometri için öneriniz var mıdır acaba? 2 ay önce bitirmiştim, denemeler haricinde konunun yüzüne pek bakmadım. Müsait bir vakitte full tekrar videosu + soru çözümü izleyip Acil Trigonometri fasikülünü çözsem nasıl olur?
Bende olmayan tek Acil fasikülü galiba. 😆
Çözmeniz gayet iyi olacaktır ama sayılı günler kalmışken direkt karma A+ testlerden başlamanızı öneririm. MEB'in kitaplarına da bakın derim. Kolay gelsin.

Bende olmayan tek Acil fasikülü galiba. 😆

Valla bendeki de Acil fasikülü bu hocam. Bir de birkaç denemesi var sadece 😅

Çözmeniz gayet iyi olacaktır ama sayılı günler kalmışken direkt karma A+ testlerden başlamanızı öneririm. MEB'in kitaplarına da bakın derim. Kolay gelsin.

A+ testlerine bakayım o halde. Vakit kalırsa MEB'lere de bakarım, teşekkür ederim hocam.

Trigonometri için bu dar zamada fasikül gereksiz zaman kaybı olur mat denemelerinden ilerleyip video üzerinden çalışsan yeterli olur. Zaten klasik ÖSYM şunları sorar: Sıralama, sadeleştirme ve birim çemberden alan bulma.
Analitik içinse kenan kara komutanımın tekrar videosunu izlemelisin.

Trigonometri için bu dar zamanda fasikül gereksiz zaman kaybı olur mat denemelerinden ilerleyip video üzerinden çalışsan yeterli olur. Zaten klasik ÖSYM şunları sorar: Sıralama, sadeleştirme ve birim çemberden alan bulma.
Analitik içinse kenan kara komutanımın tekrar videosunu izlemelisin.

İşte hocam, daha çok o birim çemberde alan bulma ve formüllerden gidiyorum. Özellikle 12. sınıf trigonometrisinden çok az soru çözdüm. Denemelerle açığı kapatabilir miyim ki?

Kenan hocadan da geometriyi tekrar ediyordum. İyi denk geldi. Ondan izlerim Trigonometriyi.

Geri
Yukarı