Bilgisayar 10-12 saat açık kalırsa bir şey olur mu?

Cihan Deniz

Hectopat
Merhaba. Uzaktan egitim bundan sonra 8:30'da başlayıp saat 3'te biticekmiş, sonra ben 3 4 saat oyun oynuyorum 3'ten sonra dinlendirip oyun onynarım, 12 1 gibi de kapatırım. Her gün böyle olacak bir sıkıntı olur mu?

Mesela ders 3'te bitti 3 saat dinlendiririm veya 4 saat sonra açıp oyun oynayıp 12 1 gibi kapatırım.

Benim ki her gün 13 saat çalışıyor zaten, sıkıntı yaratmadı daha.

1601645920629.png

Oynadığınız oyunlar ağır ise sistemin ömrü kısalır. Ancak LoL CS:GO gibi oyunlar oynuyorsun çok dert etme.
Tek 1 oyunum var valorant
Sorun olmaz. Zaten bu parçalar uzun ömürlü tasarlandılar eğer sıcaklık konusunda sorun olmaz ise rahatça kullanırsın.
Teşskeür ederim 2 güne macununu da yenilicem zaten
Benim ki her gün 13 saat çalışıyor zaten, sıkıntı yaratmadı daha.

Eki Görüntüle 688287
Teşsekürler

Bilgisayar parçaları zaten bunun için üretiliyor. Sıcaktan yanmadıkları sürece istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Ancak fanların ömrü bilgisayar ısındığı, dolaylı yoldan da fan hızları arttığı için kısalacaktır. Bunu belirtmeyi de unutmayayım :).

Bilgisayar parçaları zaten bunun için üretiliyor. Sıcaktan yanmadıkları sürece istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Ancak fanların ömrü bilgisayar ısındığı, dolaylı yoldan da fan hızları arttığı için kısalacaktır. Bunu belirtmeyi de unutmayayım :).
Teşşekür ederim
Hocam o zaman sorun olmaz. Uzaktan eğitimde sistem hafif işlemler yapar Valorant desen düşük sistem isteyen bir oyun.
Aynen öyle kısa bi zaman sonra bilgisayarıda yükselticem 1 tık o zaman hiç bir şey kalmaz sanırım

Oynadığınız oyunlar ağır ise sistemin ömrü kısalır. Ancak LoL CS:GO gibi oyunlar oynuyorsun çok dert etme.
Ne zamandan beri ağır oyunlar sistemin ömrünü kısaltıyor? Hiç duymamıştım. Acaba ısındığından, yani fanların hızları arttığından falan mı bahsediyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı