Bilgisayar Açık Kaldıkça RAM Kullanımı Artıyor

brkdnmz

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Antalya/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet, başlıkta gördüğünüz olay başıma hep geliyor. Tabii ki %100'e kadar artmıyor. Hiçbir program açık değilken %60'ı, %70'i buluyor RAM kullanımı. Eskiden olmuyordu, birkaç ay önce başladı diyebilirim. Sizce çözümü nedir? @ShadYaqz

Not: Bilgisayar ilk açıldığında boştayken RAM kullanımı %30. RAM 4 GB. Görev yöneticisine baktığımda, bir program çalışıyorsa da gözükmüyor.

Son düzenleme:
Sisteminiz nedir?
İşletim sisteminiz nedir?
Kaç GB RAM var?
İşletim sistemi orijinal mi?
Son sıralarda yüklediğiniz programlardan kaynaklı olabilir mi?
Siz kimsiniz? :D

Konumu boşuna burada açmadım, hangi bölümde açtığıma bakın. :) Eksik bilgileri yazdım.
Bu sadece 2. Sorunun cevabı. O da tam değil. Hangi sürüm demek istemiştim. :)
Son sıralarda yüklediğiniz programlardan kaynaklanıyor olabilir mi? Görev yöneticisinden kime ne oluyor bakabilirsiniz.

@Lactuca Tamamen işlemsiz, görev yöneticisine baktığımda hiçbir ekstra program açık gözükmüyor. Şöyle diyeyim, Google Chrome veya LoL açtığımda ve sonra kapattığımda/ açık kaldığında RAM kullanımı gittikçe artıyor.

@Lactuca Tamamen işlemsiz, görev yöneticisine baktığımda hiçbir ekstra program açık gözükmüyor. Şöyle diyeyim, Google Chrome veya LoL açtığımda ve sonra kapattığımda/ açık kaldığında RAM kullanımı gittikçe artıyor.
Tuhaf. Bence Google Chorme'nin aslında tam kapanmayan ufak tefek şeyleri sömürüyor. Görev yöneticisi-İşlemler üzerinden kimin sömürdüğüne bakabilirsiniz galiba. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı