Bilgisayar açıkken elektrik gitti geldi

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Steam'den oyunu indirmeye aldım. Monitörü de kapattım ve uyudum ben uyurken oyun %75 de iken elektrik gidip gelmiş sistem kendine restart atmış mecbur.
Şimdi kalan %25'lik kısmı indiriyorum, bilgisayarıma bir şey olmuş mudur elektrik kesintisinde?
Oyunlara girdim FPS değerleri vs. aynı.

Steam'den oyunu indirmeye aldım. Monitörü de kapattım ve uyudum ben uyurken oyun %75 de iken elektrik gidip gelmiş sistem kendine restart atmış mecbur.
Şimdi kalan %25'lik kısmı indiriyorum, bilgisayarıma bir şey olmuş mudur elektrik kesintisinde?
Oyunlara girdim FPS değerleri vs. aynı.

En kötü durumda, PSU yanar, PSU yanarsa yenisi ile değiştirebiliyorsunuz, ve şanslısın PSU arıza yapmadığı için 😅

Sıkıntı olmaz. Ciddi problem olması için yüksek yada düşük voltaj gelmesi gerekir bu da günümüzde düşük ihtimaldir.

Olmamıştır büyük ihtimalle. Pc’nin en hassas yeri depolama oyun indirirken tam kademe çalışıyor şüphen varsa bad sector taraması yaptır.

Hocam pek de tam kademe çalışıyor diyemeyiz yazma kapasitesinin çok azı ile çalışıyor. Voltaj dalgalanması olmazsa bir şey olacağını sanmıyorum ki olup olmadığı belirsiz.

Hocam sizin bilgisayar bitmiş, muhtemelen sabaha alev alır o bilgisayar. Elektrik kesintisinden dolayı kapanan bilgisayarlar rivayete göre sabahları kendi kendine alev topuna dönüyormuş.
Ne ? :D
Hocam neyse ben Antarktika dan buz getirmeye başlayayım, isteyen varsa onlara da getireyim buzlarız bilgisayarı

Geri
Yukarı