Bilgisayar açıkken gelen bip sesi?

BIGDO

Hectopat
Birkaç gündür sistemim açıkken bip sesi geliyor. Oyun oynarken, video izlerken 1-2 saat aralıklarla 5 kısa bip sesi geliyor.

Biraz araştırdım ancak bip sesleri genelde açılmayan bilgisayarlarda hata kodu anlamında veriliyormuş. Oysa ki ben kullanıyorum sorunsuz açılıyor.

Bu bip seslerinin anlamı nedir? Bu şekilde bilgisayarı kullanmam doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde bilgisayar açılırken buzzer tarafından dediğiniz sesler çıkar bu seslerde bilgisayarla ilgili oluşabilecek sorunları bize bildirir,seslerin sayısı seslerin durumu,ama bu söylediğiniz konuyu ilk defa duyuyorum.Ses geldiği zaman bilgisayarda herhangi bir sorun oluşuyor mu donma kasma gibi?

Normalde bilgisayar açılırken buzzer tarafından dediğiniz sesler çıkar bu seslerde bilgisayarla ilgili oluşabilecek sorunları bize bildirir,seslerin sayısı seslerin durumu,ama bu söylediğiniz konuyu ilk defa duyuyorum.Ses geldiği zaman bilgisayarda herhangi bir sorun oluşuyor mu donma kasma gibi?

Hayır, donma kasma anlık bile olsa takılma yok.Sadece 5 kez kısa bip sesi geliyor.Herhangi bir programın bu sesi çıkarabileceğini düşünerek yüklü programları kontrol ettim ama bu sesi çıkarabilecek, bilmediğim bir programa rastlayamadım.

Hayır, donma kasma anlık bile olsa takılma yok.Sadece 5 kez kısa bip sesi geliyor.Herhangi bir programın bu sesi çıkarabileceğini düşünerek yüklü programları kontrol ettim ama bu sesi çıkarabilecek, bilmediğim bir programa rastlayamadım.
Masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz değil mi?? Sesin ekrandan gelme ihtimali var mı?

Anakart ney? PC saat, tarih ayarları doğru mu? İşlemci ya da bios pili hatası olduğunu gösteriyor internetten anladığım kadaryla.

Son düzenleme:
Anakart ney? PC saat, tarih ayarları doğru mu? İşlemci yada bios pili hatası olduğunu gösteriyor internetten anladığım kadaryla.

Sistemimi tam olarak yazayım.

MSI H110M PRO-VD Anakart
8GB DDR4 2133MhZ Ram Tek slot
Intel Pentium G4400 CPU
R7 370 2G Ekran kartı

Saat ve tarih ayarları doğru hocam.

Evet hocam masaüstü ancak ses kasadan geliyor.
Kardeşim bazı yazılımlarda işlemci sıcaklığıyla orantılı olarak uyarı sinyali verilir belki böyle bir sorunun olabilir bilgisayarın sıcaklığını takip et,ses geldiği zamanlarda bilgisayara fazla yükleniyor olabilirsin bence sorun bu şekilde ama farklı bir çözüm bulursam yardımcı olurum.

Kardeşim bazı yazılımlarda işlemci sıcaklığıyla orantılı olarak uyarı sinyali verilir belki böyle bir sorunun olabilir bilgisayarın sıcaklığını takip et,ses geldiği zamanlarda bilgisayara fazla yükleniyor olabilirsin bence sorun bu şekilde ama farklı bir çözüm bulursam yardımcı olurum.

İşlemci sıcaklığı testi yaptım hocam, yük altında 45 - 50 derece arasında gidip geliyor.

5 bip sesi işlem veya işlemci hatasını gösteriyor. BIOS beep codes. | MSI HQ User-to-User FAQ BIOS'u güncellemelisin.

BIOS'u güncelleyip çözülüp çözülmediğini not düşerim hocam eyvallah.

Geri
Yukarı