Bilgisayar açıldığında %100 disk kullanımı

aykutmehmetd

Kilopat
Yer
Bandırma
Daha fazla  
Benim sıkıntım gerçekten çok garip. Neyse uzatmadan yazıyorum sıkıntımı. Öncelikle 3-4 gün önce olmaya başladı bu sorun, bilgisayarım her açıldığında biraz kasıyor ve bende ne oluyor acaba deyip görev yöneticisini açıyorum, sonra bi bakıyorum disk kullanımı %100! Acaba ney diski bu kadar kullanıyor diyip bakıyorum ve "WMI Provider Host" denen şey diskimi sömürüyor. Daha sonra görev yöneticisinde WinRAR simgeli "ati.EXE" açılıyor. Daha bitmedi, ekranda hemen CMD açılıp kapanıyor ve CMD açılıp kapanınca bi bakıyorum görev yöneticisinde "hlds.exe" açıldığını görüyorum, hemde 5-6 tane falan! Bu nasıl iştir ? Daha sonra hepsini teker teker kapatıyorum. Daha bitmedi... Bazen de "ati.exe" kendi kendine kapanıyor ya da "ati.exe çalışmayı durdurdu" hatası alıyorum. Sonra %100 disk kullanımı düşüyor ve rahatça bilgisayarımı kullanmaya devam ediyorum ama daha bitmedi, bilgisayarı 2-3 saat kullandıktan sonra sağ altta bildirim çıkıyor ve aynen şu yazıyor: "Varsayılan bir uygulama sıfırlandı --- Bir uygulama .mp4 dosyaları için..." falan filan yazıyor, (isterseniz ekran görüntüsü atarım). Ve bu "varsayılan bir uygulama sıfırlandı" hatasını bütün video dosya türleri için alıyorum. Oh be, sonunda yazmayı bitirdim. :D Bu yazdıklarımın hepsi, bilgisayarı her açışımda tekrar oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam, sıkıntımı çözdüm. Çok basit bir şekilde hemde. Hlds.exe'nin dosya konumu araştırdım, ve temp klasörü çıktı. Çalıştırı açıp %temp% yazdım ve bütün herşeyi sildim. Tam 7 GB'lik gereksiz dosya çıktı !! Daha sonra tekrar çalıştırı açıp, sadece "temp" yazdım ve burdakileride sildim. Artık bilgisayarı açtığımda %100 disk kullanımı diye bir sorunum yok ve teker teker hlds.exe 'leri kapatmaya uğraşmıyorum :D Bundanda bir ders çıkardık, temizlik imandan gelir.

Bir şey daha, mustafa adlı arkadaşımız sanırım kendini çok zeki sanıyor :D

SSD yoksa olabilir ama virusde olabilir.
CMD acılıyorsa reklam virusu olabilir malwarebytes ile kontrol edin kontrol edin.
Ben bu konuyu açalı 3 yıldan fazla olmuş. Yine de cevapladığın için teşekkürler. Eğer bu uzun zaman içerisinde neler olduğunu merak ediyorsan, tam olarak ne zaman aldığımı hatırlamıyorum ama SSD kullanmaya başladığımdan beri hiçbir disk sorunu yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı