Bilgisayar Açıldığında İnternet Hızının Düşmesi

sappranoid

Centipat
Daha fazla  
Merhaba

Garip bir sorun ile karşı karşıyayım. Sorunu olabildiğince kısa ve anlaşılır tutmaya çalışacağım. Türk Telekom 50Mbps hızında pakete sahibim. Daha önce 16Mbps'lik paket kullanıyordum. Sıksık kopmalar, hız düşüşleri vs olmaya başlamıştı ve kontrol için Türk Telekom Teknik Ekibi 2 kere kontrole geldiler ve sonuç değişmedi. Sonradan farkına vardığım garip bir olayı fark ettim. Bilgisayar açıldığında hızım neredeyse 0.05Mbps'lere kadar düşüyordu. Bilgisayarı kapattığımda ise hızım tekrar 42-47Mbps yükseliyor. Yani kasanın tuşuna basmam hızın düşmesine veya yükselmesine sebebiyet veriyor. Sorunun tam olarak neden kaynaklandığını bilmemekle birlikte en son çare olarak format atmayı düşünüyorum. Bunun öncesinde bu konu hakkında fikir veya yapmam gereken ayarlar vs önerileriniz var ise bekliyorum. Gerçekten uzun bir zamandır bu soruna kafa ağrıtmış olmama rağmen hiçbir çözüme kavuşamadım.

Şu makaleyi gözden geçirin:

Makaledeki indirme/kurma aşamalarını yaptığınız an PC'nizin Ethernet kablosunu çıkarın veya WiFi kullanıyorsanız WiFi bağlantısını kesin. Ardından kalan aşamalarını da devam edin. Sonucunu bekliyoruz.

Büyük ihtimalle madenci vurisi bulaşmıştır.

Makaledeki indirme/kurma aşamalarını yaptığınız an PC'nizin Ethernet kablosunu çıkarın veya WiFi kullanıyorsanız WiFi bağlantısını kesin. Ardından kalan aşamalarını da devam edin. Sonucunu bekliyoruz.

Graphic mod seçtim fakat uzun süredir bekliyorum herhangi bir sözleşme vs ekrana belirmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı