Bilgisayar açıldıktan bir süre sonra masaüstü ve görev çubuğu tıklanmıyor

Kerem7105

Decapat
Daha fazla  
Windows 10 açıldıktan bir süre sonra görev çubuğu ve masaüstü kilitleniyor gibi, hiçbir şeye tıklanmıyor. Bazen oyun oynarken de oluyor. Sadece CTRL Alt Del yapıp Görev Yöneticisi açtığımda düzeliyor ve 5 dakika sonra tekrar aynısı oluyor. ISO dosyası ile format attım fakat düzelmedi. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz bir sorun yaşamıştım ben de. Format atmayla düzelmemişti. İlk olarak şunları deneyebilirsin;

Arama kısmından CMD yazıp Komut İstemcisini yönetici olarak başlat. SFC /SCANNOW yazıp enter'la. Bitince PC yeniden başlat dene.

Olmazsa;

Tekrar CMD yazıp yönetici olarak başlat

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth (İlk bunu yaz başlat, bitince aşağıdakini başlat)
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Bunlar da olmazsa (Ben kendi sorunumu böyle çözdüm) windows sürümün güncel değildir. Windows Update kısmından güncellemeyi almıyordur. Bu yüzden manuel en son windows sürümüne güncelleyebilirsin. Windows 10'u İndirin

Edit: Windows sürümünü arama kısmına winver yazıp öğrenebilirsin. 21H2 versiyonu altındaysa büyük ihtimalle manuel versiyon yükseltmen sorununu çözecektir.

Driverların güncel mi?
Nasıl güncelleyebilirim?
Bu tarz bir sorun yaşamıştım ben de. Format atmayla düzelmemişti. İlk olarak şunları deneyebilirsin;

Arama kısmından CMD yazıp komut istemcisini yönetici olarak başlat. SFC /scannow yazıp Enter'la. Bitince PC yeniden başlat dene.

Olmazsa;

Tekrar CMD yazıp yönetici olarak başlat.

DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth (ilk bunu yaz başlat, bitince aşağıdakini başlat)
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth

Bunlar da olmazsa (ben kendi sorunumu böyle çözdüm) Windows sürümün güncel değildir. Windows Update kısmından güncellemeyi almıyordur. Bu yüzden manuel en son Windows sürümüne güncelleyebilirsin. Windows 10'u İndirin

Edit: Windows sürümünü arama kısmına winver yazıp öğrenebilirsin. 21H2 versiyonu altındaysa büyük ihtimalle manuel versiyon yükseltmen sorununu çözecektir.

Böyle bir yazı aldım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    38,1 KB · Görüntüleme: 48
Güncelleyin, büyük ihtimalle düzelir sorun.

Tamamdır şu an güncelliyorum.
Güncelleyin, büyük ihtimalle düzelir sorun.

Güncellemeyi yaptım fakat hala sorun devam ediyor. Yine CTRL Alt Del yapıp görev yöneticisi açınca düzeliyor. Bıktım bu sorundan.

Kaspersky ile virüs taraması da yaptım ama hala devam ediyor. Donanımsal olabilir mi acaba?
Bekliyorum

Sorun mouse'daymış, mouse değiştirince düzeldi. Herkese teşekkürler.

Windows 10 açıldıktan bir süre sonra görev çubuğu ve masaüstü kilitleniyor gibi, hiçbir şeye tıklanmıyor. Bazen oyun oynarken de oluyor. Sadece CTRL Alt Del yapıp Görev Yöneticisi açtığımda düzeliyor ve 5 dakika sonra tekrar aynısı oluyor. ISO dosyası ile format attım fakat düzelmedi. Sizce ne yapmalıyım?
çözümünü bulabildiniz mi? Bende aynı sorunu yaşıyorum. Daha önce böyle bir sorun yoktu ne olduysa

Yeni konular

Geri
Yukarı