Çözüldü Bilgisayar açılınca ağ konumu seçim ekranı çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Benim modemin açma kapama tuşundan başka ellemiyorum bile ama yine de sorun başıma geldi. Şu an "ağ 9" diye yazıyor. 9 tane profil oluşmuş. Daha fazla birikmeden yine ağ profillerini birleştirmekle ya da silmekle uğraşmam gerekecek.

Merhaba aynı sorun bendede var. Modem kapatmadan bilgisayar kapatıp açarsam artmıyor.
Bilgisayar açıkken modem kapatıp açarsam ev, iş ve ortak ağ arasından birini seçmemi istiyor. Ağ ismi artıyor. Sayı 190 falan oldu.
Modem Model No. TD-W9970 sizin modemlerin aynısı asla güncelleme yapmadım. Yaptıysa kendi otomatik onu bilemem.
Ayrıca elle ağ silsem yada birleştirsem ayarlar falan bozulur diye tırsıyorum. Ağ sayısı çoğaldıkça yavaşlar yada çöker diye korkuyorum ne yapsam bilemedim. Sayı 190 falan oldu. Her gün 1 2 artıyor :D

Merhaba aynı sorun bende de var. Modem kapatmadan bilgisayar kapatıp açarsam artmıyor.
Bilgisayar açıkken modem kapatıp açarsam ev, iş ve ortak ağ arasından birini seçmemi istiyor. Ağ ismi artıyor. Sayı 190 falan oldu.
Modem Model No. TD-W9970 sizin modemlerin aynısı asla güncelleme yapmadım. Yaptıysa kendi otomatik onu bilemem.
Ayrıca elle ağ silsem yada birleştirsem ayarlar falan bozulur diye tırsıyorum. Ağ sayısı çoğaldıkça yavaşlar yada çöker diye korkuyorum ne yapsam bilemedim. Sayı 190 falan oldu. Her gün 1 2 artıyor :D

Birleştir ya da sil diyince bir şey olmuyor ben sayı çok artmasın diye mecburen yapıyorum. Nerden çıktı başımıza bu saçma sapan sorun anlamış değilim. Birden bire birçok kişinin modeminde böyle bir sıkıntı nasıl olabiliyor ve çözümü de yok! Bu modemde kronik bir sorun mu vardı da böyle oldu acaba?

Birleştir ya da sil diyince bir şey olmuyor ben sayı çok artmasın diye mecburen yapıyorum. Nerden çıktı başımıza bu saçma sapan sorun anlamış değilim. Birden bire birçok kişinin modeminde böyle bir sıkıntı nasıl olabiliyor ve çözümü de yok! Bu modemde kronik bir sorun mu vardı da böyle oldu acaba?

Silmeyince de birşey olmuyor. O zaman sorunun ilk günlerinde sayı 5 10 falanken orada bir seçenek var onu seçmiştim. Tabi seçince daha çıkmadı sorun bitti sanmıştım. Sonra unuttum gitti. Acaba bugün ne kadar kota kullanmışım diyip o simgeye imleci getirene kadar. O zaman gördüm ki Ağ 180 falan yazıyor. Sorunun sadece üstünü örtmüşüm devam ediyormuş. Şimdi 192 :D

@bendeniz61 Ağ konumunun ekranında alttaki kutucuğu işaretleyince evet hiçbir şey çıkmıyor rahatsız etmiyor ama sayının sürekli artması irite ediyor beni.

Evet artık benide irite edecek. AKK kalkınca kalkan fiyatlardan 300 GB pakete geçmek zorunda kaldım. Bugün ne harcadım acaba diye kota bakmak istedikçe kendini unutturmayacak. Online hemen yansısa ordan bakarım simgeyi unuturdum heralde.
Şimdi düşününce bu sorun bende Türk Telekom'un verdiği TP-Link TD-W9970 modeminin 20.05.16.01006 firmware güncellemesini yüklememle başladı. Acaba bununla ilgili olabilir mi? Sen ne kullanıyorsun?

Bu konudaki yazışmaları komple okumuştum tekrar okudum.
Herkesin verdiği modem markası modeli bile aynı resim atılmış oda aynı. Ayrıca bu arkadaş olayın daha farkında ve 20.05.16.01006 sürümünü yükleyince oldu diyor. Benim modem 3 senelik falan sorun 100 150 gün önce başladı. O zaman kendi kendine güncellememiş ve sorun başlamış olabilir. Zaten şuan bu güncelleme yüklü gözüküyor.
Demekki sorun %90 modem kaynaklı bu konuyu TTNET'e iletsek ilgilenirler mi acaba? Modemi onlar vermişti. Benim servis sağlayıcı hala TTNET diğer arkadaşlar yazmamışlar. Onlarında hala TTNET mi acaba? Belki servis sağlayacı sorunu da olabilir bilemiyorum?

Evet, Türk Telekom kullanıyorum. Modemi yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. Başlarda böyle bir sorun yoktu. Dediğim gibi modemde firmware güncellemesi yapınca ortaya çıktı.

sorun bendede var wifi alanı arttırma cihazım var ve her kapandığında cihazı tekrar kurmam gerekiyor bu aşırı sinir bozucu bir durum

sorun bendede var wifi alanı arttırma cihazım var ve her kapandığında cihazı tekrar kurmam gerekiyor bu aşırı sinir bozucu bir durum

Biz en azından hiç birşey yapmadan kullanabiliyoruz. Seninki gerçekten daha zor bir durum. Muhtemelen ağ adı değişince tanımıyor tekrar kurmanız gerekiyor, öyle değil mi?

Sorun kendi kendine çözüldü.
Geçen gün internet birkaç dakikalığına gitti. Ardından modemi açıp kapattım ve internet ışığı tekrar yanmaya başladı. Bir süre sonra bütün ışıklar sönüp tekrar yandı. Modemde ilk defa benim resetlemem dışında kendi kendine böyle resetlendiğini gördüm ve sanırım o günden beri ağ konum ayarı bozulma sorunu çözülmüş oldu. Telekom güncelleme yaptı herhalde ve ağ 2, ağ 3, ağ 4 gibi sürekli konumun bozulması bu şekilde kendi kendine çözülmüş oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı