Bilgisayar açılınca "CPU fan error" hatası

Paytak Penguen

Hectopat
Makaleler
1
BIOS'da CPU fan fail warning gibi bir ayar olacak. Kapatırsanız sorun çözülür. Ancak CPU fanınızı bir kontrol edin.

Kutayyyy

Hectopat
İşlemci soğutucusu çalışmıyor gibi gözüküyor şu an. Bilgisayarın içine bakar mısınız çalışırken? İşlemci fanı dönüyor mu ? Anakartın sol üstünde olur işlemci bölümü. Bilgisayar çalışırken kasanın içinden bir fotoğraf veya kısa bir video paylaşabilir misiniz. Sanmıyorum ama işlemci soğutucusu arıza yapmış olabilir.

KS
EfendiCozuk

EfendiCozuk

Centipat
Yer
İstanbul & Bağcılar
İşlemci soğutucusu çalışmıyor gibi gözüküyor şu an. Bilgisayarın içine bakar mısınız çalışırken? İşlemci fanı dönüyor mu ? Anakartın sol üstünde olur işlemci bölümü. Bilgisayar çalışırken kasanın içinden bir fotoğraf veya kısa bir video paylaşabilir misiniz. Sanmıyorum ama işlemci soğutucusu arıza yapmış olabilir.
işlemcim fanı çalışıyor. Soğutucu yaklaşık 2 aylık daha.
BIOS'a gir. Health veya Monitoring altından CPU Fan Low Limit ayarını 600 yerine 200 yap. F10 > Yes.
''Health veya Monitoring'' biosta nereden giriceğim acaba ? bulamadımda
İşlemci fanı 4 pinlik CPU_FAN portuna mı takılı?
Montaji bilgisayarcı tanıdığım bağladı, ama doğru yere taktığından emindi sorunun kaynağını sorduğumda.

Paytak Penguen

Hectopat
Makaleler
1
işlemcim fanı çalışıyor. Soğutucu yaklaşık 2 aylık daha.

''Health veya Monitoring'' biosta nereden giriceğim acaba ? bulamadımda

Montaji bilgisayarcı tanıdığım bağladı, ama doğru yere taktığından emindi sorunun kaynağını sorduğumda.
BIOS'ta sol alt kısımda kalan Q-fan Control kısmına bakın. Yada Advanced Mode vs'den biraz karıştırın bulursunuz. İngilizceniz varsa biraz hiç sıkıntı olmaz.
CPU fan fail warning ayarını kapatırsanız da çözülür, yukarıda bahsettim.

KS
EfendiCozuk

EfendiCozuk

Centipat
Yer
İstanbul & Bağcılar
BIOS'ta sol alt kısımda kalan Q-fan Control kısmına bakın. Yada Advanced Mode vs'den biraz karıştırın bulursunuz. İngilizceniz varsa biraz hiç sıkıntı olmaz.
CPU fan fail warning ayarını kapatırsanız da çözülür, yukarıda bahsettim.
hocam Q fan control de full speed aldıgım halde fandan hiç ses gelmiyor sanki fanım standart çok yavaş halde çalışıyor. Hiç ses gelmiyor fan sesi ama cpu fan dönüyor gözümle görebiliyorum fakat yavaş.
BİOS'a girdim ama anlattığınız bölüme ulaşamadım.
bios.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı