Bilgisayar açılınca direkt BIOS'a giriyor

SametGenç

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Pideci Ustası
Bilgisayarım açılınca direkt BIOS'a giriyor neden yapıyor bilmiyorum. Yeni sıvı soğutma taktım Corsair H100I Hydro ve açılırken anakart üzerinde sarı ışık yanıyor ve sonra BIOS'a atıyor, ESC enter dedikten sonra bilgisayarım açılıyor. Eskiden açıldıktan sonra beyaz ışık sürekli yanıyordu ama artık bilgisayar açıldıktan sonra hiçbir ışık yanmıyor. Arkadaşıma dedim BIOS çökmüş olabilir dedi sizce neden yapar bunu? Ve ayriyeten şimdilik böyle kullansam bilgisayarı sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım açılınca direkt BIOS'a giriyor neden yapıyor bilmiyorum. Yeni sıvı soğutma taktım Corsair H100I Hydro ve açılırken anakart üzerinde sarı ışık yanıyor ve sonra BIOS'a atıyor, ESC enter dedikten sonra bilgisayarım açılıyor. Eskiden açıldıktan sonra beyaz ışık sürekli yanıyordu ama artık bilgisayar açıldıktan sonra hiçbir ışık yanmıyor. Arkadaşıma dedim BIOS çökmüş olabilir dedi sizce neden yapar bunu? Ve ayriyeten şimdilik böyle Pardon
@234562 ile aynı şeyi yazmıştım, pardon

BIOS'da ayarları default yapıp denediniz mi?

Denedim onu da.
Belli olmaz, üretim hatası bir pil takılmış olabilir, sonuçta hepsini kontrol edemezler. Saatçiden bir pil alın bakın.

Tamam denerim sağ olun.
Belli olmaz, üretim hatası bir pil takılmış olabilir, sonuçta hepsini kontrol edemezler. Saatçiden bir pil alın bakın.

Peki böyle kullansam bir zararı olur mu?

Bilgisayarım açılınca direkt BIOS'a giriyor neden yapıyor bilmiyorum. Yeni sıvı soğutma taktım Corsair H100I Hydro ve açılırken anakart üzerinde sarı ışık yanıyor ve sonra BIOS'a atıyor, ESC enter dedikten sonra bilgisayarım açılıyor. Eskiden açıldıktan sonra beyaz ışık sürekli yanıyordu ama artık bilgisayar açıldıktan sonra hiçbir ışık yanmıyor. Arkadaşıma dedim BIOS çökmüş olabilir dedi sizce neden yapar bunu? Ve ayriyeten şimdilik böyle kullansam bilgisayarı sorun olur mu?
RAM, PSU ve CPU ellediniz mi? Doğru takıldığından emin olun ya da yeniden takın. Özellike RAM. BIOS pili bitmemiştir. Beyaz ışık VGA ile alakalı sorun diyor internette ya da PSU'nün güç verdiğini gösteriyor. Biraz daha bakayım.

Son düzenleme:
Ayni sorunu bende yasiyorum. Anakarttan suphe ettiler. Bu arada anakarti alali 2 ay oldu. Sonuc olarak anakart degisimine karar verildi. Ama ayni zamanda varsa SSD ve HDD kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bazen sonradan takilan HDD veya SSD sebebiyle de BIOS'a atma isini yapiyormus. Sizin tarif ettiginiz sekilde bende aciyorum bilgisayari BIOS'a atiyor. Hicbise yapmadan cikiyorum aciliyor. Boyle oldukca can sıkıyor. Ama tavsiyem, BIOS guncelleme, varsa SSD veya HDD sonradan takilan yani çıkarıp acmayi deneme en son anakart süphesi.

Ayni sorunu bende yasiyorum. Anakarttan suphe ettiler. Bu arada anakarti alali 2 ay oldu. Sonuc olarak anakart degisimine karar verildi. Ama ayni zamanda varsa SSD ve HDD kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bazen sonradan takilan HDD veya SSD sebebiyle de BIOS'a atma isini yapiyormus. Sizin tarif ettiginiz sekilde bende aciyorum bilgisayari BIOS'a atiyor. Hicbise yapmadan cikiyorum aciliyor. Boyle oldukca can sıkıyor. Ama tavsiyem, BIOS guncelleme, varsa SSD veya HDD sonradan takilan yani çıkarıp acmayi deneme en son anakart süphesi.

Boot mode girip hangisi seçili bakabilir de anakartta sorun yoktur bence. BIOS güncellemesi bayağıdır yapmadıysa işe yarayabilir.

Geri
Yukarı