Bilgisayar açılınca otomatik web sitesi açılıyor

xPSYCHOx

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. Yaklaşık 1 ay önce USB bellekten oyun yükledim. Oyunun içinde virüs varmış. Her bilgisayarımı açtığım zaman dinokflabzor.org adında bir site açılıyor. Bunu nasıl halledebilirim? Hangi anti virüsü kullanmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle. Yaklaşık 1 ay önce USB bellekten oyun yükledim. Oyunun içinde virüs varmış. Her bilgisayarımı açtığım zaman dinokflabzor.org adında bir site açılıyor. Bunu nasıl halledebilirim? Hangi anti virüsü kullanmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Adware virüsü yemişsiniz
AdwCleaner veya Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Malwarebytes, AdwCleaner, Kaspersky, Bitdefender gibi programlarla tarama yapın. Ve bu rehberleri uygulayın.

Görev yöneticisine gir. Başlangıç sekmesine gel. Sağ tıkla. "Dosya konumunu aç" seçeneğini seç. O klasörün içindeki (eğer tek dosya ise silme) bütün dosyaları sil.

Bence direk sitenin linki bir dosyaya atilip baslat a ayarlandi hemen gorev cubugna sag tik yapip Görev Yöneticisi'nden kontrol edebilirsiniz.

Malwarebytes, AdwCleaner, Kaspersky, BitDefender gibi programlarla tarama yapın. Ve bu rehberleri uygulayın.

Rkill bilgisayarıma zarar vermez değil mi?

Hem virüsden hem de bilgisayarımı başlattığımda bu uygulamayı başlat olarak ayarlanmış olabilir yine de bir antivirüs yükleyip emin olunuz eğer halen devam ediyorsa Görev Yöneticisi'nden ve MSConfig'den başlat ayarlarından gereksiz olan şeyleri kapatmanızı tavsiye ederim umarım faydalı olmuştur

Merhabalar Malwarebytes ile tarama yaptım 7 tane şeyi karantinaya aldım. Hepsini silmeli miyim?

Merhabalar Malwarebytes ile tarama yaptım 7 tane şeyi karantinaya aldım. Hepsini silmeli miyim?

Yani eğer başka uygulamaları değiştirebilen ve sizin işinize yarayan uygulamaları saklamalısın yoksa o uygulamalar işlevsiz bir hale gelir mesel oyunlarda hile programları virüs taramada virüs gözükür

Yeni konular

Geri
Yukarı