Bilgisayar açılıp anında geri kapanıyor

• Konuyu başlatan RCZ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 413

RCZ

Decapat
Daha fazla  
Bugün yeni güç kaynağı alıp bilgisayara yanlış taktım ondan sonra geri eski PSU'yu taktığımda açılıp anında geri kapanıyordu şu şekilde yanlış taktım PSU'nun anakart besleme soketi 20+4 pin şeklinde 20'sini anakarta takıp 4'ünü işlemci beslemesine taktım asıl işlemci beslemesi boşta kaldı. Bundan sonra sonuç açılıp anında geri kapanıyor ne yapmam lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
taktığın güç kaynağının modeline göre, soketlerden geçen voltaj değerlerini karşılaştırır mısın?
Eğer işlemci beslemesi ile 20+4 deki 4 pinin değerleri yaklaşık ya da aynı değerdeyse, bir zarar vermiş olması imkansız. Bu durumda farklı bir noktaya yönelebilirsin.

Taktığın güç kaynağının modeline göre, soketlerden geçen voltaj değerlerini karşılaştırır mısın?
Eğer işlemci beslemesi ile 20+4'teki 4 pinin değerleri yaklaşık ya da aynı değerdeyse, bir zarar vermiş olması imkansız. Bu durumda farklı bir noktaya yönelebilirsin.

Voltaj değerlerini nasıl karşılaştırabilirim araştırırsam bulabilir miyim bu bilgileri internet üzerinden.

Ürünün modelini yazarsanız, araştırma sonucu bulabileceğinizi düşünüyorum. Technical Specs vs yazarsanız çıkabilir.

Ürünün modelini yazarsanız, araştırma sonucu bulabileceğinizi düşünüyorum. Technical specs vs yazarsanız çıkabilir.

Şimdi baktım anakartın 4 pininin renkleri turuncu kırmızı siyah sarı işlemcinin 4 PIN'i ise sarı ve siyah sadece PSU'nun üzerindeki değerlerde turuncunun Max 25'a olduğu kırmızının 20'a olduğu yazıyor diğerleri aynı ama bütün kabloların üzerlerinde 9A olduğu yazıyor çözemedim hocam. Turuncu ve kırmızının değerleri yüksek nereye yönelmem gerekiyor şu an.

Ürünün modelini yazarsanız, araştırma sonucu bulabileceğinizi düşünüyorum. Technical Specs vs yazarsanız çıkabilir.
?

Son düzenleme:
Şimdi baktım anakartın 4 pininin renkleri turuncu kırmızı siyah sarı işlemcinin 4 PIN'i ise sarı ve siyah sadece PSU'nun üzerindeki değerlerde turuncunun Max 25'a olduğu kırmızının 20'a olduğu yazıyor diğerleri aynı ama bütün kabloların üzerlerinde 9A olduğu yazıyor çözemedim hocam. Turuncu ve kırmızının değerleri yüksek nereye yönelmem gerekiyor şu an.

?
tek tek yazmaz, soketin direkt gücünü yazıyor olması lazım. Modelini ya da güç diyagramını atarsan bir bakalım.

Dosya Ekleri

• C022ABC4-26FE-48D1-93A7-F0F37A7A3AEA.jpeg
    C022ABC4-26FE-48D1-93A7-F0F37A7A3AEA.jpeg
    94,5 KB · Görüntüleme: 20

Yeni konular

Geri
Yukarı